بایدن طرح 1.9 تریلیون دلاری حمایت از اقتصاد آمریکا را امضا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس جمهوری ایالات متحده پنج‌شنبه 11 مارس 2021 طرح رونق‌بخشی به اقتصاد آمریکا به ارزش 1.9 تریلیون دلار برای مقابله با پیامدهای کرونا را پس از تصویب آن در کنگره، امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که طرح نجات آمریکا به طبقه متوسط این کشور کمک خواهد کرد. او همچنین افزود که «تنها روش برای بازگشت زندگی و اقتصاد به حالت عادی، شکست دادن کرونا است».

بایدن در کاخ سفید و تنها 7 هفته پس از به دست گرفتن زمام قدرت طرح 1.9 تریلیون دلاری برای رونق‌بخشی به اقتصاد آمریکا را به امضا رساند.

رئیس جمهوری آمریکا در همین راستا پنج‌شنبه درباره هر گونه سهل‌انگاری در مبارزه با پاندمی کرونا هشدار داد.
او در اولین سخنرانی‌اش خطاب به مردم آمریکا گفت که «پایان جنگ علیه پاندمی کرونا بعید به نظر می‌رسد و این زمان مناسبی برای عقب‌نشینی نیست».

بایدن همچنین با تاکید این که جنگ علیه ویروس کرونا هنوز به پایان نرسیده است از شهروندان کشورش خواست تا واکسن‌های ضد کرونا را دریافت کرده و با ادامه رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و استفاده از ماسک‌های پیشگیری کننده با انتشار ویروس کرونا مقابله کنند.
کاخ سفید پیش‌تر اعلام کرده بود که بایدن 4 ژوئیه آینده را موعدی احتمالی برای امکان بازگشت اوضاع به حالت طبیعی پس از پاندمی کرونا اعلام کرده است و گفته نزدیک به 130 میلیارد دلار را هزینه بازگشایی مدارس خواهد کرد و از نزدیک به 4 هزار سرباز آمریکایی خواهد خواست که در عملیات واکسیناسیون ضد کرونا در این کشور کمک کنند.

«حملات نژاد‌پرستانه»

بایدن همچنین «جنایت‌های پلید نفرت‌افکن» که شهروندان آمریکایی با رگ و ریشه آسیایی از آغاز پاندمی کرونا با آن مواجه بودند را محکوم کرد و این را «رفتار غیر آمریکایی» توصیف کرده و خواستار متوقف شدن حملات نژادپرستانه علیه این گروه از شهروندان آمریکایی شد.
شایان ذکر است که اقتصاد آمریکا به عنوان اولین اقتصاد برتر جهان، در سال 2020 که بدترین سال از زمان جنگ جهانی دوم بوده، به میزان %3.5 کوچک شده است.

از آغاز پاندمی کرونا در دسامبر سال 2019 تاکنون نیز بیش از 525 هزار نفر در ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده است.
رئیس جمهوری آمریکا تصویب و امضای طرح 1.9 تریلیون دلاری برای رونق‌بخشی به اقتصاد کشورش را «پیروزی تاریخی برای مردم آمریکا» عنوان کرد و گفت هر بندی از این طرح پاسخگوی نیازهایی حقیقی است.

پس از کشور ژاپن که مبلغ 2.2 تریلیون دلار را هزینه مبارزه با کرونا و پیامد‌های آن کرده طرح 1.9 تریلیون دلاری آمریکا برای بهبود و بازگشایی اقتصاد این کشور در مقام دوم قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید