حملات سایبری به بیش از 20 هزار شرکت و سازمان آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده، با ابراز نگرانی روزافزون خود از هک شدن ایمیل مایکروسافت «مایکروسافت اکسچینج»، غول فناوری چین را در این رابطه مقصر دانسته است.

جین ساکی سخنگوی کاخ سفید، جمعه گذشته گفت: «این یک تهدید موثر و فعال است... همه کاربران و گردانندگان این سرورها از دولت و بخش خصوصی گرفته تا محافل دانشگاهی، باید اکنون برای برطرف کردن این تهدید، اقدام کنند.»

ساکی خطاب به خبرنگاران گفت که کاخ سفید «از شمار بالای قربانیان نگران است.» او گفت که «آسیب پذیری سرورهای مایکروسافت»، می‌تواند پیامدهای بلند مدتی داشته باشد.

این در حالی است که تام برت، مدیر عامل مایکروسافت سه شنبه گذشته با اعلام هک شدن یکی از سرورهای شرکت تاکید کرد، بروز رسانی‌هایی که برای رفع نقص امنیتی در حال اجرا بودند به هکرها امکان داد تا به سرورهای مایکروسافت اکسچینج، دسترسی یابند.

شرکت چینی هافنیوم

«مرکز اطلاعاتی تهدیدات سایبری» در شرکت مایکروسافت «با اطمینان بالا»، این حملات را به شرکت «هافنیوم» نسبت داد که دفتر آن در چین واقع شده و از حمایت مالی دولت چین برخوردار است.

مایکروسافت تصریح کرده که هافنیوم تلاش داشته داده‌هایی نظیر اطلاعات پژوهشگران بیماری‌های عفونی، موسسات حقوقی، موسسات آموزش عالی و پیمانکاران دفاعی را سرقت کند.

این در حالی است که سخنگوی دولت چین به خبرگزاری رویترز گفت که چین در این سرقت سایبری دست ندارد.

پکن بارها اتهامات آمریكا در ارتكاب تخلفات و جرائم سایبری را رد كرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید