.
.
.

اعلام همبستگی پاکستان با سعودی در واکنش به گزارش آمریکا درباره قتل خاشقجی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پاکستان شامگاه شنبه 27 فوریه 2021 با پادشاهی عربی سعودی در واکنش به گزارش اطلاعاتی آمریکا برای ارزیابی پرونده قتل جمال خاشقجی، اعلام همبستگی کرد.

اسلام آباد ضمن تاکید بر باارزش بودن تلاش‌هایی که پادشاهی سعودی برای سپردن عاملان این جنایت به عدالت انجام داده، ضرورت احترام به حاکمیت ملی کشورها و محافظت و تقویت حقوق بشر از سوی همه کشورها بر مبنای چارچوب‌های قانونی و تعهدات بین‌المللی‌شان را خواستار شد.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای که شامگاه شنبه صادر شده، بیان کرد که اسلام‌آباد انتشار گزارش اطلاعاتی از سوی دولت آمریکا شامل ارزیابی واشنگتن درباره پرونده قتل خاشقجی را ملاحظه کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده که اسلام‌آباد نیز ملاحظه کرده که دولت سعودی قتل خاشقجی را جنایتی فجیع و نقض آشکار قوانین و ارزش‌های این پادشاهی خوانده است و همچنین سعودی تاکید کرده که همه تدابیر ممکن در چارچوب نظام قانونی این کشور را اتخاذ کرده تا بازجویی و محکومیت افراد مسئول در این پرونده و تحقق عدالت به طور مناسب تضمین شود.

وزارت خارجه پاکستان در ادامه افزود که اسلام‌آباد تلاش‌های ریاض درباره این پرونده را با ارزش خوانده و با پادشاهی عربی سعودی اعلام همبستگی می کند.

پاکستان در این بیانیه همچنین بر اهمیت پایبندی به حاکمیت قانون، احترام به حاکمیت ملی کشورها و تقویت و دفاع از حقوق بشر از جانب همه کشورها بر اساس چارچوب‌های قانونی و تعهدات بین‌المللی‌شان تاکید کرد.

از سویی شیخ طاهر اشرفی رئیس شورای علمای پاکستان و مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خاورمیانه و انسجام دینی، گزارش اطلاعاتی آمریکا به کنگره درباره قتل خاشقجی را محکوم کرد و آن را محتوی اطلاعاتی نادرست و مبتنی بر نتیجه‌گیری‌های ناشی از توهم و فرضیه‌های عاری از صحت توصیف کرد.

شیخ طاهر اشرفی افزود که گزارش با هدف خدشه‌دار کردن چهره رهبری سعودی و تلاشی بیهوده و شکست خورده برای دخالت در احکام قضایی صادره درباره جنایت قتل جمال خاشقجی شهروند سعودی است.

رئیس شورای علمای پاکستان و مشاور نخست وزیر پاکستان همچنین هدف قرار دادن پادشاهی عربی سعودی و رهبری آن را تلاشی برای ضربه زدن به جایگاه الحرمین الشریفین و دخالت آشکار مبتنی بر تحلیل‌های توهم‌آمیز نادرست و بی اساس دانست که همه ملت‌های عربی و اسلامی با آن مخالفند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم