اظهارات رهبر جمهوری‌خواهان کنگره در مورد نامزدی مجدد ترامپ همه را شگفت‌زده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

میچ مک‌کانل رهبر اقلیت جمهوری‌خواه کنگره آمریکا که تنها چند هفته پیش، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را در مجلس سنا مورد انتقاد قرار داده بود و او را مسئول اغتشاشات در ساختمان کاپیتول دانست، اخیرا گفته در صورت نامزدی ترامپ برای انتخابات سال 2024 از او حمایت خواهد کرد.

مک‌کانل طی مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: «از این زمان تا سال 2024 اتفاقات زیادی روی خواهد داد و من حداقل چهار عضو کنگره را می‌شناسم که احتمالا قصد دارند برای ریاست جمهوری کاندیدا شوند... رقابت‌ها باید در مقیاس وسیعی باز باشد.»

رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در مجلس سنا در پاسخ به این سوال که «آیا در صورت پیروزی ترامپ برای نامزدی حزب در انتخابات سال 2024 از او حمایت می‌کند؟"، گفت: «کاندیدای حزب؟ حتما».

این اظهارات نشانگر تغییر موضع قابل ملاحظه مک‌کانل پس از موضوع دادگاه استیضاح ترامپ است، چرا که او از حزبش خواسته بود تا علیه ترامپ شدیدا موضع‌گیری کند.

این نخستین اظهارات رهبر جمهوری‌خواهان که مستقیماً ترامپ را مورد خطاب قرار داده، بعد از آن بیان می‌شود که او پیشتر رئیس‌جمهوری پیشین را مسئول حمله به ساختمان کنگره قلمداد کرده بود.

ترامپ نیز در بیانیه‌ای مکانل را «سیاستمداری فرصت‌طلب، لجوج و عبوس» توصیف کرده بود.

مک‌کانل در جریان کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود، حاضر به اظهارنظر در مورد انتقادات ترامپ نشد اما او در عوض گفت، جمهوری‌خواهان بر اتحاد علیه برنامه بایدن تمرکز می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم