.
.
.

پنتاگون: ایران بازوهای منطقه‌ای‌اش را برای اقدامات تروریستی به کار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان کربی سخنگوی پنتاگون وزرات دفاع ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 23 فوریه 2021 گفت که تهران بازوهایش در منطقه را برای بی‌ثبات‌ و ناامن‌سازی منطقه و اقدامات تروریستی به کار می‌گیرد.

کربی گفت: «اقدامات شرورانه آنها ثبت شده و هیچ نشانه‌ای از اینکه ما بخواهیم با این اقدامات به شکل درست برخورد نکنیم، نیز وجود ندارد.»

سخنگوی پنتاگون به خبرنگاران توضیح داد: «موشک‌های استفاده شده در حمله به فرودگاه اربیل ساخت ایران بوده و تهران آنها را فرستاده و شبه‌نظامیان شیعی از آنها استفاده می‌کنند، اما من نمی‌توانم تایید کنم چه کسی این حملات را انجام داد. باید منتظر نتایج تحقیقات بمانیم.»

او تاکید کرد که واشنگتن از چالش‌های امنیتی که ایران در منطقه به وجود می‌آورد، فرار نمی‌کند.

اگرچه ایران به‌شکلی مداوم دست‌داشتن در حمله به فرودگاه اربیل و پایگاه هوایی آمریکا در آن را انکار کرده، اما منابع العربیه/الحدث، پنج‌شنبه 18 فوریه گزارش دادند که موشک‌های استفاده شده در این حمله از سوی ایران تهیه شده ‌است.

بر اساس این داده‌ها، دو جناح از حشدالشعبی و حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در این حمله دست داشتند و نیروهای آمریکایی به‌همراه دستگاه‌های ذیربط در بغداد و اقلیم کردستان در تحقیقات مربوطه شرکت دارند.

بسیاری از ناظران بر این باورند که این حملات، چه با موشک و چه از طریق بمب‌های دست‌ساز، حامل پیام‌های تهران به واشینگتن است که علناً و بارها، جناح‌های طرفدار ایران را به دست داشتن در این حملات متهم ساخته ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم