فوری

پخش زنده

وزیر خارجه آمریکا: خواهان صلح پایدار در افغانستان هستیم

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه شنبه 20 فوریه در تماس تلفنی با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت، واشنگتن خواهان صلح پایدار در افغانستان است.

براساس اعلامیه‌ای شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، آنتونی بلینکن اضافه کرد، ارزیابی و بازنگری وضعیت افغانستان از سوی حکومت ایالات متحده ادامه دارد، این کشور خواهان تسریع روند صلح و دست‌یافتن به یک توافق جامع و صلح پایدار در افغانستان می‌باشد.
او از افزایش خشونت در افغانستان ابراز نگرانی نموده و تاکید کرد، خشونت در این کشور باید پایان یابد.

در همین حال، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در این تماس تلفنی گفت، کشورش خواهان حل مشکل از طریق مذاکره و دست‌یافتن به راه حل جامع و قابل قبول برای همه می‌باشد.

عبدالله حمایت بین‌المللی و منطقه‌ای را برای دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان مهم خواند و خواهان ادامه همکاری‌های بین‌المللی برای تسریع مذاکرات صلح و تأمین صلح دایمی شد.

از سوی دیگر، جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز روز گذشته گفته بود، کشورش از روند صلح افغانستان به گونه نیرومند حمایت می‌کند.

شایان ذکر است که دور دوم مذاکرات صلح بین‌الافغانی میان دولت افغانستان و گروه طالبان حدود یک ماه پیش در دوحه قطر آغاز شد و تلاش‌ها ادامه دارد تا این مذاکرات منجر به حل بحران این کشور شود.

تبلیغات

برگزیده های کاربران