ظهور علنی همسر رهبر کره شمالی پس از یک سال غیبت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ری سول جو همسر کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی که بیش از یک سال بود در هیچ مراسم رسمی و عمومی حضور نیافته بود، بالاخره در یک جشن موسیقی به مناسبت یکی از بزرگترین اعیاد این کشور، همسرش را همراهی کرد و در انظار عمومی ظاهر شد.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان رسمی حزب کارگران کره‌شمالی تصاویری از رهبر این کشور به همراه همسرش را در مراسمی که به مناسبت سالروز تولد کیم یونگ ایل رهبر پیشین و پدر رهبر فعلی کره شمالی برگزار شد، منتشر کرد.

ری سول جو به طور معمول همسرش را در دیدارهای عمومی همراهی می‌کند ولی از ماه ژانویه 2020 به این سو از انظار عمومی پنهان شد و هیچ تصویری از او منتشر نشد. در پی این غیبت طولانی شایعاتی درباره اوضاع سلامتی و همچنین احتمال بارداری او مطرح شد.

مراسم سالروز تولد کیم یونگ ایل در مرکز هنری مانسودای در پیونگ‌یانپ پایتخت کره شمالی برگزار شد و کیم جونگ اون و همسرش هم شاد و خندان در آن حضور یافتند.

برخلاف مراسم و برنامه‌های پیشین، هیچ کس در این مراسم ماسک بر صورت نداشت و فاصله اجتماعی هم رعایت نشد. کره‌شمالی وجود موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را رد کرده ولی سازمان اطلاعات کره‎جنوبی معتقد است به دلیل وجود روابط تجاری بین کره‌شمالی و چین، احتمالا برخی موارد ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

در وبگاه worldometers.info که آمار مبتلایان، مرگ و میر و بهبودیافتگان کرونا در سرتاسر جهان را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌کند، هیچ اطلاعاتی درباره اوضاع کرونا در کره‌شمالی وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم