سخنان بایدن درمورد زمان پایان پاندمی در آمریکا و واکسن کارآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریكا، سه‌شنبه 17 فوریه اظهار داشت كه پیش‌بینی می‌کند این كشور در ماه سپتامبر، وضعیت بسیار بهتری در مبارزه با پاندمی کرونا داشته باشد و تا فرا رسیدن كریسمس در «شرایط كاملاً متفاوت» قرار بگیرد.

بایدن درحالی که خاطر نشان کرد، نمی‌خواهد در مورد وعده‌هایش اغراق کند، جدول زمانی خود را برای بازگشت کشور به نزدیک‌ترین وضعیت پیش از کرونا، ارائه کرد.

بایدن گفت: «همه كارشناسان به من گفته‌اند كه مواظب باش انتظار رویدادهایی را نداشته باشی که یقین نداری اتفاق می‌افتند.»
او در ادامه با ارائه دیدگاه خوشبینانه از ماه‌های پیش رو اظهار داشت: «واکسن جانسون اند جانسون به کشور کمک می‌کند تا سریع‌تر به مصونیت گله‌ای برسد.»

بایدن افزود: «اگر این کارها به قول مادرم به لطف خدا و حسن نیت همسایگان خوب پیش برود، فکر می‌کنم تا کریسمس آینده، به خواست خدا در شرایط کاملا متفاوتی با امروز خواهیم بود.»

بایدن ادامه داد: «به نظرم سال آینده، شمار افرادی که باید فاصله‌گذاری را رعایت کرده، ماسک زده و دیگر أمور را رعایت کنند، بسیار کمتر خواهد بود اما ما نمی‌دانیم أوضاع دقیقا به چه شکل خواهد بود، لذا نمی‌خواهم در اینجا در مورد هیچ چیزی اغراق کنم. من هنگام نامزدی و انتخابم گفتم که همیشه با شما خواهم بود.»

بایدن خاطرنشان کرد «بسیار بعید است که با شروع سال تحصیلی در ماه سپتامبر، وضعیت بهتری نسبت به امروز نداشته باشیم.»
بایدن سخنان خود را با دعوت از آمریکایی‌ها برای ادامه استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها به پایان برد.

بایدن پیشتر گفته بود که دوز واکسن به اندازه کافی در کشور وجود دارد تا هر آمریکایی که بخواهد بتواند آن را تزریق کند اما درعین حال اذعان داشت نه به این معنی که تا آن زمان (کریسمس آینده) همه آمریکایی‌ها واکسینه خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید