هشدار اطلاعاتی سئول در مورد تلاش پیونگ یانگ برای هک اطلاعات واکسن فایزر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رسانه‌ها سه شنبه 16 فوریه به نقل از سرویس‌های اطلاعاتی کره جنوبی گزارش دادند که هکرهای اطلاعاتی کره شمالی، کوشیدند در سیستم‌های اطلاعاتی گروه دارویی فایزر برای جستجوی اطلاعات در مورد واکسن و درمان‌های ویروس کرونا رخنه کنند.

هاتای کونگ نماینده مجلس به خبرنگاران گفت که سرویس اطلاعات ملی «به ما اطلاع داد كه کره شمالی سعی کرده است به فناوری مربوط به واکسن و درمان‌های کووید 19 از طریق حمله سایبری دست یابد.»

Advertisement

این کشور فقیر مسلح به بمب هسته‌ای با بسته شدن مرزهای خود در ژانویه 2020 ، خود را از دیگر کشورها جدا کرد تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تأکید دارد که هیچ کس در کشورش مبتلا ب،ه کرونا نشده اما کارشناسان خارجی درستی این ادعا را مورد تردید قرار داده اند.
بسته شدن مرزها باعث افزایش فشار بر اقتصاد زیر تحریم بین‌المللی پیونگ یانگ به دلیل برنامه‌های تسلیحاتی ممنوعه خود شده و یافتن راهی برای مهار ویروس کرونا را در اولویت قرار داده است.

کره شمالی ارتشی متشکل از هزاران هکر سایبری کاملاً آموزش دیده را در اختیار دارد که شرکت‌ها و پژوهشگران کره جنوبی و سایر کشورها را هدف حملات سایبری خود قرار داده‌اند.

واکسن ضد کرونا که به طور مشترک به وسیله شرکت فایزر و شرکت آلمانی بیونتک ساخته شده، از اواخر سال گذشته، مجوز استفاده را از مسئولان ذیربط دریافت کرد.

این واکسن بر اساس فناوری «ام آر ان ای» ساخته شده که به آن اجازه می‌دهد، وارد سلول‌های انسانی شده و آنها را تبدیل به کارخانه‌های تولید واکسن کند. شرکت فایزر پیش بینی کرده، 2 میلیارد دوز واکسن در سال 2021 ارائه شود.

دستگاه اطلاعاتی سئول، نوامبر گذشته به کمیسیون اطلاعاتی مجلس کره جنوبی اطلاع داد که اقدامات مقابله با ویروس در کره شمالی، شامل ممنوعیت ماهیگیری و تولید نمک در دریا و همچنین بستن پیونگ یانگ، استان جاگانگ شمالی و مناطق دیگر می‌گردد.

دستگاه اطلاعاتی کره جنوبی با تاکید بر این كه کره شمالی برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا، اقدامات «خلاف منطق عمومی» را انجام می دهد، خاطرنشان كرد: کره شمالی برغم شرایط اقتصادی دشوارخود، از دریافت کمک‌های غذایی از چین، خودداری کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم