فیس‌بوک ساعت هوشمند می‌سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وبگاه Android Authority که به بررسی محصولات جدید آندروید می‌پردازد، اعلام کرد که شرکت فیس‌بوک در حال کار کردن روی تولید یک ساعت هوشمند است که علاوه بر امکانات ساعت‌های ورزشی، به کاربران این شرکت امکان ارسال پیام از طریق محصولات شرکت فیس‌بوک می‌دهد.

گفته شده این ساعت سال آینده به بازار عرضه می‌شود اما فیس‌بوک هنوز هیچ اطلاعاتی درباره این ساعت به رسانه‌ها نداده است.

به گزارش The Information پیش‌بینی می‌شود این ساعت از سیستم عامل آندروید استفاده کند. هنوز معلوم نیست که امکان استفاده از سیستم عامل Wear OS روی این ساعت وجود داشته باشد. برخی هم احتمال داده‌اند این ساعت سیستم عامل خاص خود را داشته باشد؛ سیستم عاملی که بتواند در دستگاه‌های ساخت آینده هم استفاده شود.

از مهم‌ترین مزایای این ساعت امکان استفاده از برنامه‌های پیام‌رسان مانند واتساپ، فیس‌بوک مسنجر و اینستاگرام است. ساعت ساخت فیس‌بوک دارای درگاه سیم‌کارت است و می‌تواند مستقلا و بدون نیاز به اتصال به تلفن همراه کار کند، هر چند که اتصال به تلفن همراه هم در آن پیش‌بینی شده است.

این ساعت به عنوان بخشی از راهبرد فیس‌بوک برای ورود به بازار تجهیزات الکترونیکی است. در این راهبرد برنامه‌ریزی‌شده که عینک‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند و ابزارهای مرتبط با فناوری واقعیت افزوده به بازار عرضه شوند.

این شرکت در نشست «فیس‌بوک کانکت» که در سپتامبر 2020 برگزار شد، اعلام کرد قصد دارد وارد بازار تجهیزات الکترونیکی شود. عینک‌های واقعیت افزوده، عینک‌های هوشمند مبتنی بر نقشه‌های زنده، شیشه‌های هوشمند و سنسورهای تشخیص مکان بخشی از این تجهیزات هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم