تعداد مسافران پروازهای خارجی در دوران کرونا 70 درصد کمتر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 16 فوریه 2021 اعلام کرد که شرکت‌های هواپیمایی این کشور در سال 2020 و در پی بحران کرونا، 70 درصد کمتر از سال پیش مسافر خارجی جابجا کرده‌اند.

بر همین اساس درخواست‌ها برای مسافرت‌های هوایی در دسامبر 2020 حدود 62 درصد نسبت به دوره مشابه کاهش یافت.

در طول سال 2020 هم از تعداد مسافران پروازهای داخلی آمریکا 58.7 درصد کاسته شد. وضعیت مسافران خارجی اما به مراتب بدتر بود و از شمار آنها 70.4 درصد کم شد.

این کاهش تعداد مسافران علاوه بر اینکه در نتیجه انتشار گسترده کرونا در آمریکا رخ داد، اما محدودیت‌هایی کرونایی که دیگر کشورها وضع کردند نیز در آن تاثیر جدی داشت.

شرکت هواپیمایی قطر هم در سپتامبر 2020 اعلام کرده بود که در سال مالی منتهی به مارس 2020 و همزمان با بحران جهانی کرونا متحمل 1.9 میلیارد دلار ضرر شده است.

این شرکت همچنین اعلام کرد دولت قطر به عنوان مالک این شرکت، 2 میلیارد دلار به خطوط هواپیمایی قطر کمک کرده و این شرکت آن را به شکل سهام درآورده است.

اکبر الباکر مدیرعامل این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرده بود که شرکت تحت امرش احتمالا 20 درصد کارکنان خود را اخراج کند و به باور او بسیار دشوار است که این شرکت چه زمانی دوباره به سوددهی برسد.

الباکر همچنین فاش کرد که این شرکت 5 فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس جدید خود را می‌فروشد و مذاکراتی با بوئینگ و ایرباس در جریان دارد تا همه سفارش‌های خود را لغو یا به تعویق بیاندازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید