پنتاگون: نیروهایی در منطقه داریم که قادر به مقابله با تهدیدهای ایران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون، جمعه 12 فوریه 2021 تاکید کرد آمریکا نیروهایی در منطقه خاورمیانه دارد که قادر به مقابله با تهدیدهای ایران هستند.

در پاسخ به سوال خبرنگار «العربیه» در واشنگتن درباره ادامه فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم در ایران و میزان نگرانی آمریکا در این‌باره، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت:« همان‌طور که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفته ما خواهان آن هستیم که ایران به تعهداتش به موجب توافق هسته‌ای پایبند شود».

سخنگوی پنتاگون افزود:«همان‌طور که لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا گفته: چنانچه ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد رسیدن به راه حلی برای هر کدام از مسائل خاورمیانه آسان نخواهد بود».

او گفت که موضع دولت آمریکا در این‌باره «واضح» است و افزود:« ما نمی‌خواهیم ایران به چنین توانایی‌هایی دست یابد».
این مقام وزارت دفاع همچنین گفت که وزارت خارجه آمریکا در صدد است تا گام‌هایی دیپلماتیک را در این راستا اتخاذ کند.

او گفت «ما در وزارت دفاع تلاش می‌کنیم تا به میزان کافی حضور قوی و بازدارنده‌ای در خاورمیانه داشته باشیم» و «وزیر دفاع همواره میزان نیروهای آمریکایی در منطقه خاورمیانه را تحت نظر دارد».

او در ادامه توضیح داد که تجدیدنظر درباره میزان حضور نیروهای آمریکایی در منطقه در چارچوب بررسی توزیع نیروهای آمریکایی در جهان انجام می‌شود.

او همچنین گفت که این موضوع به طور روزانه ذهن اوستن را به خود مشغول کرده و « او می‌خواهد مطمئن شود که ما دارای نیروهای ثابت و متحرکی در منطقه هستیم که قادر به مقابله با تهدیدهای ایران باشند».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا همچنین گفت:« به طور روزانه حضور نیروهای‌مان را بررسی می‌کنیم. وزیر دفاع از این جهت احساس رضایت می‌کند. و با ژنرال کنت مکنزی فرمانده نیروهای ستاد مرکزی آمریکا گفتگو می‌کند و او مطمئن است که ما قادر به مقابله با تهدیدها هستیم و باید انجام این موضوع را ادامه دهیم. و ارزیابی کنیم و مطمئن شویم که دارای نیروهای ثابت و نیروهای متحرکی از قبیل ناوهای هواپیمابر در منطقه هستیم و نیروها نیز دائما در حال تغییر باشند».

او در پایان واکنش به این سئوال گفت:« می‌خواهیم مطمئن شویم که دارای نیروهای مناسبی برای واکنش و محافظت از منافع‌مان در منطقه هستیم».

در همین راستا سخنگوی پنتاگون تاکید کرد که « پادشاهی سعودی هم‌پیمان اصلی ما است و ما متعهد هستیم تا ابزارهای دفاعی را در اختیار آن قرار دهیم».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا همچنین تاکید کرد که این وزارت‌خانه توافق با جنبش طالبان که سال گذشته در دوحه قطر به امضا رسیده است را مورد بازنگری قرار می‌دهد، و افزود که «تاکنون تصمیمی در این‌باره اتخاذ نشده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم