آیا برای خرید خانه‌ای که تنها 1.7 متر عرض دارد، یک میلیون یورو می‌پردازید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کم‌عرض‌ترین خانه لندن که تنها 1.7 متر عرض دارد و در اواخر قرن نوزدهم یا اوایل قرن بیستم ساخته شده، به قیمت حدودا یک میلیون یورو برای فروش عرضه شد. این خانه بین یک سالن آرایش و یک مطب پزشک قرار گرفته است.

این ساختمان جالب توجه از 5 طبقه در منطقه «شفردز بوش» لندن قرار دارد و در اصل یک فروشگاه کلاه‌های ویکیتوریایی بود و طبقات بالاتر آن به عنوان انبار استفاده می‌شود. هنوز هم یکی از پنجره‌های این ساختمان چراغی به مانند کلاه ویکتوریایی دارد. کلاه‌های ویکتوریایی بخش از مد لباس‌هایی بود که در دوره اوج انقلاب صنعتی در بریتانیا اشاره دارد. این دوره تاریخی گاهی به نام ملکه ویکتوریا، دوره ویکتوریایی هم نامیده می‌شود.

Advertisement

ساختمان کم‌عرض لندن که در حال حاضر به رنگ آبی، رنگ‌آمیزی شده، با قیمت 950 هزار پوند، معادل 1.1 میلیون یورو در معرض فروش گذاشته شد.

بخش‌های مختلف این ساختمان مساحت و اندازه‌های کاملا متفاوتی دارند ولی با این حال آشپزخانه، نشیمن، اتاق خواب و چند فضای قابل استفاده دیگر نیز در این ساختمان کم عرض طراحی شده‌اند. این ساختمان یک باغچه 2.5 متری هم پشت یکی از پنجره‌هایش دارد.

فروشگاه کلاه‌های ویکتوریایی پیش از این در طبقه همکف قرار داشت ولی حالا این قسمت تبدیل به بخش ورودی شده و در طبقه اول هم یک اتاق خواب و یک دفتر کوچک طراحی شده است. از بالکن‌ این ساختمان نیز منظره زیبایی از لندن قابل مشاهده است.

در طبقه دوم هم سرویس بهداشتی و حمام قرار دارد و اتاق خواب اصلی در طبقه سوم قرار دارد که درب ورودی آن در سقف طبقه دوم طراحی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم