فرمانده سنتکام: ایران 40 سال است از تروریسم حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ژنرال کنت فرانک مکنزی سنتکام فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 8 فوریه 2021 گفت که ایران 40 سال به حمایت از تروریسم پرداخت و نه تنها در منطقه بلکه در همه جهان دست به اقدامات غیرقابل قبول زد.

فرمانده سنتکام در ادامه گفت که ایران عراق را به صحنه نبرد علیه آمریکا مبدل کرده و این کشور عامل اصلی بی‌ثباتی در سوریه و یمن است.

Advertisement

او تاکید کرد که واشنگتن به پشتیبانی از ریاض برای افزایش توان دفاعی این کشور در مقابل هر تهدیدی ادامه می‌دهد.

ژنرال کنت فرانک مکنزی گفت که حضور آمریکا در منطقه عاما بازدارندگی در مقابل ایران است و توان نظامی آمریکا برای دفاع از منافع این کشور و دوستان و همپیمانانش در منطقه حضور دارد و ایران در این زمینه پیام روشنی دریافت کرده است.

او حضور آمریکا در یمن را محدود به مبارزه با تروریسم دانست و گفت که آمریکا اقدامات نظامی در یمن را پشتیبانی نمی‌کند.
شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی هم روز دوشنبه گفت که کشورهای عربی در مقابل چالش‌ها دوشادوش یکدیگر ایستاده‌اند.

وزیر امور خارجه سعودی در نشست فوق‌العاده وزرای امور خارجه کشورهای عربی در قاهره از جامعه جهانی خواست تخلفات و تهدیدات ایران در منطقه را متوقف کنند. او گفت که رژیم ایران با استفاده از گروه‌های شبه‌نظامی‌اش امنیت و ثبات کشورهای عربی را تهدید می‌کند.

ساموئل وربرگ سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا هم روز یکشنبه 7 فوریه 2021 به العربیه گفته بود که کشورش حملات صورت گرفته از سوی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران به پادشاهی عربی سعودی را محکوم می‌کند.

او گفت که همه گزینه‌ها برای برخورد آمریکا با ایران مطرح است و از نظر او هم احتمال مذاکره و هم احتمال ادامه سیاست فشار حداکثری علیه ایران وجود دارد.

وربرگ گفت که آمریکا قبل از مذاکره هسته‌ای با ایران، با شرکای اروپایی و همیپیمانان منطقه‌ای از جمله سعودی مشورت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم