طرد یک عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تکرار ادعاهای ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 4 فوریه 2021 یک نماینده جمهوری‌خواه طرفدار دونالد ترامپ را به دلیل اظهاراتش در تایید نظریه توطئه و ابراز تردید در نتایج انتخابات از عضویت در دو کمیسیون تربیت و بودجه این مجلس طرد کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه پنج‌شنبه در اقدامی تنبیهی و در پایان جدالی که برای هفته‌ها به طول انجامیده و باعث ایجاد شکاف در میان جمهوری‌خواهان شده، مارجری تایلر گرین نماینده جمهوری‌خواه ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان را از دو کمیسیون تربیت و بودجه طرد کرده است.

این نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی در پی اظهاراتش در تایید ادعاهای ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مخالفت او با نتایج انتخابات ریاست جمهوری از مجلس نمایندگان طرد شد.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت 230 رای در برابر 199 رای شامگاه پنج‌شنبه با طرد مارجری تایلر گرین جمهوری‌خواه از دو کمیسیون تربیت و بودجه موافقت کردند.

جنبش «کیو انان»

این در حالی است که در محکومیت این نماینده جمهوری‌خواه معتقد به نظریه‌های توطئه‌گرانه‌ای که جنبش راست افراطی «کیو انان» مروج آن بوده، تنها 11 نماینده جمهوری‌خواه به اکثریت دمکرات مجلس نمایندگان پیوسته تا علیه او رای دهند.

این نماینده جمهوری‌خواه آمریکایی با تکرار ادعاهای ترامپ و ابراز تردید درباره نتایج انتخابات اخیر آمریکا معتقد است که ترامپ برنده این دوره از انتخابات بوده اما دمکرات‌ها پیروزی او را به سرقت برده‌اند.

شایان ذکر است که در پی مطرح شدن چنین ادعاهایی طرفداران ترامپ در ژانویه گذشته به ساختمان کنگره یورش بردند که در این حادثه که به شدت آمریکا را تکان داد، 4 نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. در پی این واقعه فراخوان‌هایی برای محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در برابر کنگره داده شد.

در این حادثه دهها تن از تظاهرکنندگان خشمگین آمریکایی پس از شرکت در تظاهراتی در اطراف کاخ سفید که دونالد ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات و به بهانه سرقت پیروزی او فراخوان برگزاری آن را داده بود، به ساختمان کنگره یورش برده و آن را به اشغال خود درآوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم