.
.
.

دادستان‌های دموکرات ترامپ را به «خیانت تاریخی» متهم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستان‌های دموکرات دادگاه دونالد ترامپ، در متن اظهاراتی که سه شنبه 2 فوریه منتشر شد، اقدام رئیس جمهوری پیشین قبل از بلوای ساختمان کنگره در 6 ژانویه انجام داد، در حکم «خیانت دارای ابعاد تاریخی» خواندند.

آنها با تاکید بر این که «رئیس جمهوری، تجمعی خشونت طلب را به حمله به ساختمان کاپیتال تحریک کرد» و «قصد او برای ماندن در قدرت به هر قیمت، خیانتی با ابعاد تاریخی است»، در پایان این دادگاه که در 9 فوریه آغاز خواهد شد، خواهان محکوم شدن ترامپ شدند.

دادستان‌ها که اعضای دموکرات مجلس نمایندگان هستند، اظهار داشتند که «تصور رویدادهای 6 ژانویه بدون اینکه رئیس جمهوری، وضعیت آماده انفجاری را تدارک ببیند و از پس این هرج و مرج، به دنبال تامین منافع شخصی خود باشد، غیر ممکن است.»

تحریک به شورش

ترامپ اولین رئیس جمهوری ایالات متحده است که در دو نوبت مورد استیضاح قرار گرفته و متهم به «ترغیب به شورش» و تشویق هزاران تن ازهواداران خود در 6 ژانویه برای رفتن به ساختمان کنگره و حمله به آن شده که منجر به کشته شدن پنج نفر شد.

گفتنی است که مجلس نمایندگان، ترامپ را به تحریک طرفداران خود برای حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه متهم کرده است.

این درحالی است که جمهوریخواهان، دلایل قانونی برای آغاز محاکمه ترامپ بعد از خروج از کاخ سفید را رد کرده اند ولی دادستان‌های دموکرات بر این باورند که « قانون از همان روز نخست آغاز ریاست جمهوری تا روز پایان آن و در تمام دوران ریاست جمهوری، باید اعمال گردد.

این دادستان‌ها در تلاش هستند تا محاکمه ترامپ را به صورت درس عبرتی تاریخی در آورند. به نظر آن‌ها شکست تلاش‌ها در راستای محکوم کردن اقدام ترامپ در حکم عامل مشوقی برای روسای جمهوری آینده برای إصرار بر ماندن در قدرت به هر وسیله ممکن است که این شبهه را القا می کند که رئیس جمهوری قادر است، همه مرزهای قانونی را پشت سر بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم