فوری

پخش زنده

جو بایدن: آمریکا را از دو بحران نجات می‌دهم

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه اول فوریه 2021 گفت که این کشور با بحران اقتصادی ناشی از کرونا و بحران بهداشت مواجه است و برای خروج از این بحران‌ها نیاز به اقدامات فوری وجود دارد.

او مدعی شد برنامه‌ای برای این کار دارد و برنامه‌اس آمریکا را از این دو بحران نجات می‌دهد.

جو بایدن از زمان روی کار آمدن به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که در برنامه نجاتی که او قصد اجرای آن را دارد، کمک‌های مالی در اختیار خانواده‌ها قرار داده و 12 میلیون شهروند این کشور از دایره فقر بیرون کشیده خواهند شد.

او گفت که این برنامه 2 تریلیون دلاری برای بهبود پیامدهای ناشی از بحران کرونا است و از سوی شرکت‌ها و قشر کارگر حمایت می‌شود.

بایدن گفت که تامین مسکن برای آمریکایی‌ها، به مبارزه با ویروس کرونا کمک می‌کند. او همچنین قصد داد به شرکت‌های کوچک وام بدهد تا بتوانند از پس بحران کرونا برآیند.

دولت جدید آمریکا همچنین همه کاهش هزینه‌هایی که دولت دونالد ترامپ در روزهای پیش از خروج از کاخ سفید مطرح کرده و حجم آن به 27 میلیارد دلار می‌رسد را لغو کرد. ترامپ 73 پیشنهاد در زمینه کاهش هزینه‌های موسسات و نهادهای دولتی ارائه کرده بود.

جو بایدن همزمان از 10 عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا خواسته بود که درباره حجم بسته کمک‌های اقتصادی 1.9 تریلیون دلاری با او و دموکرات‌ها توافق کنند. جمهوری‌خواهان با این بسته 1.9 تریلیون دلاری مخالفت کرده و پیشنهاد بسته‌ای 600 میلیارد دلاری را مطرح کرده‌اند، اما بایدن گفته که حاضر نیست از بسته فراگیری که برای نجات کشور از بحران بهداشت عمومی و پیامدهای اقتصادی در نظر دارد، عقب‌نشینی کند.

تبلیغات

برگزیده های کاربران