توافق آمریکا و اسرائیل درباره ضرورت مقابله با اقدامات ایران در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل جمعه 29 ژانویه 2021 در گفتگوی تلفنی با لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا بر ضرورت مقابله با اقدامات ایران در منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل در این گفتگوی تلفنی بر ضرورت اتخاذ سیاست فعالی علیه ایران تاکید کرد.

Advertisement

از سویی لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد کشورش همچنان متعهد به حفظ برتری نظامی اسرائیل است.

همزمان با این ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه «سنتکام» پنج‌شنبه در سفر رسمی دو روزه‌ای به منظور بررسی تهدیدهای ایران وارد اسرائیل شد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژنرال مکنزی طی این سفر در دیدار با آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل ضمن انجام ارزیابی‌های استراتژیک راهکارهای تحکیم همکاری منطقه‌ای در مقابله با تهدیدهای جدید را بررسی می‌کند.

آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل درباره روابط اسرائیل و آمریکا، گفت:« روابط نظامی و استراتژیک میان ایالات متحده و اسرائیل طی سالیان متمادی، بخش اصلی در تقویت امنیت قومی اسرائیل و برتری آن در برابر دشمنانش بوده است».

کوخاوی افزود:«بدون شک این شراکت با ایالات متحده نقش اصلی را در تعامل با تهدیدهای مشترک و در مقدمه آن تهدید ایران ایفا می‌کند».

شایان ذکر است وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، نیمه ماه جاری تصمیم گرفت اسرائیل را از چارچوب عملیات فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا خارج و در کنار برخی از کشورهای عربی به فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا «سنتکام» در خاورمیانه ملحق کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم