واتساپ قابلیت تازه‌ای را برای بازگرداندن مهاجران به برنامه‌های رقیب راه‌اندازی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تماس ویدیویی در سال 2020 بسیار گستردگی یافت، زیرا پاندمی کرونا، ملاقات‌های حضوری را عملا غیرممکن ساخت. اپلیکیشن وانسآپ با گسترش قابلیت تماس تصویری در برنامه‌های تلفن همراه، کار در این مورد را شروع کرد و آماده سازی نسخه وب این برنامه، زمان زیادی برد.

نسخه وب آپلیکیشن واتسآپ برای کسانی که به طور مکرر از برنامه استفاده می‌کنند، اهمیت دارد و این بدان معناست که هنگام کار با رایانه، نیازی به دسترسی به تلفن و پاسخ دادن ندارید.

کمبود زیاد در تماس، به ویژه برای فعالیت‌های تجاری، یکی از مهمترین کاستی‌های موجود در نسخه وب این آپلیکیشن بود.

همین نقیصه باعث شده بود که کاربران از نسخه وب واتسآپ صرف نظر کرده و از آپلیکشن‌ای گوگل میت و زوم استفاده کنند.

بازگرداندن مهاجران به واتسآپ

به نظر می‌رسد که واتسآپ سرانجام تصمیم گرفته، تماس‌های ویدیویی و صوتی را به گزینه‌ای در این برنامه تبدیل کند که احتمالاً به این معنی است که این آپلیکیشن می‌خواهد کاربران خود را حفظ کرده و کاربرانی را که به سرویس‌های رقیب مهاجرت کرده اند، بازگرداند.

واتساپ تأکید کرد که این قابلیت، امسال راه اندازی می شود که حدود دو سال است برای اجرای تماس ها از طریق نسخه وب کار می کند، اما همواره نیاز به تماس با تلفن وجود دارد.

فعال سازی نشد

با این حال، این قابلیت هنوز بیشتر در نسخه بتا اعمال شده و برخی از کاربران مشاهده کردند که واقعاً می‌توانند از تماس ویدیویی استفاده کنند، اما هنوز در سطح جهانی اجرا نشده است.

این قابلیت مانند تماس از طریق برنامه تلفن همراه کار می‌کند که در هنگام تماس، پنجره‌ای برای پذیرش یا رد تماس باز می‌شود.

نسخه وب همچنین به کاربران امکان می‌دهد در صورت تمایل، قابلیت‌ها را کاملاً غیرفعال کنند.

نسخه وب به کاربران معینی امکان تماس‌های آزمایشی را می‌دهد، اما از آنجا که این قابلیت در نسخه بتا گنجانده شده، در دسترس شمار اندکی از کاربران قرار دارد.

هنوز مشخص نیست که واتسآپ چه زمانی، قابلیت تماس ویدیویی را در دسترس همه کاربران قرار می دهد، اما پس از بروز سیاست تازه حفظ حریم خصوصی، واتسآپ با احتیاط بیشتر، هر گونه قابلیت تازه را فعال خواهد کرد.

این پلتفرم در اوایل ماه جاری، از بروز سه ماه تأخیر در سیاست جدید حفظ حریم خصوصی خبر داد که قرار بود از 8 فوریه اجرا شود که در پی سردرگمی گسترده ای ناشی از سیاست جدید حفظ حریم خصوصی بود که نیاز به اشتراک اطلاعات با فیس بوک دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم