جانسون: دلایلی مبنی بر ارتباط ویروس جهش یافته کرونا با افزایش فوتی‌ها وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا شامگاه جمعه 22 ژانویه 2021 گفت دلایلی مبنی بر ارتباط ویروس جهش یافته کرونا با افزایش شمار فوتی‌ها در این کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا شامگاه جمعه گفت «برخی دلایل» نشان از آن دارد که نوع جهش یافته از ویروس جدید کرونا که در بریتانیا شناسایی شده، علاوه بر ویژگی انتشار سریع نیز بسیار کشنده‌ است.

جانسون در کنفرانسی خبری در «داونینگ استریت» گفت « اکنون به نظر می‌رسد برخی دلایل نشان می‌دهد که نوع جهش یافته جدید ویروس کرونا به میزان زیادی با افزایش شمار فوتی مرتبط باشد».

شایان ذکر است که نوع جهش یافته جدید از ویروس کرونا از هفته‌ها پیش در بریتانیا شناسایی شده، کشوری که اکنون در بین کشورهای اروپایی آسیب‌دیده‌ترین است و در راستای تدابیر اتخاذ شده، مقامات به منظور پیشگیری از انتشار گسترده نوع جهش یافته ویروس کرونا برای سومین بار تعطیلی و قرنطینه عمومی را در این کشور اعلام کردند.

نخست وزیر بریتانیا پیش‌تر اعلام کرده بود که هنوز خیلی زود است که بتوان زمان پایان اقدامات قرنطینه عمومی اجرا شده در بریتانیا برای مبارزه با ویروس جدید کرونا را اعلام کرد.

این در حالی است که شمار روزانه فوتی‌های مبتلا به بیماری کووید- 19 به سطح جدیدی افزایش یافته و فشار بر بیمارستان‌ها افزایش یافته است.

علی رغم افزایش شمار فوتی‌ها در بریتانیا تعداد روزانه مبتلایان به کرونا اما از اوج آن با نزدیک به 68 هزار مورد در روز در 8 ژانویه جاری به 37,892 مورد در روز پنج‌شنبه کاهش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم