بایدن: به دلیل پاندمی کرونا با وخیم‌ترین ‌بحران اقتصادی مواجه هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن رئیس جمهوری جدید ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 22 ژانویه 2021 ضمن امضای تصمیم‌هایی برای مقابله با پیامد‌های اقتصادی کرونا، گفت کشورش به دلیل پاندمی کرونا با وخیم‌ترین ‌بحران اقتصادی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری‌ها جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا شامگاه جمعه ضمن اشاره به ضرورت مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، گفت «چناچه امروز وارد عمل شویم، اقتصاد آمریکا قوی‌تر خواهد شد. باید فورا برای نجات اقتصاد اقدام کنیم».

بایدن در کاخ سفید تاکید کرد که «به دلیل پاندمی کرونا ایالات متحده با وخیم‌ترین بحران اقتصادی معاصر مواجه است».

بایدن همچنین اشاره کرد که به دلیل بحران اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا «برخی آمریکایی‌ها دیگر قادر به خریداری غذا برای کودکان‌شان نیستند». و افزود که « بخش آموزش و پرورش در آمریکا بیش از 600 هزار شغل را از دست داده است».

رئیس جمهوری جدید ایالات متحده تاکید کرد که « طرح نجات آمریکا با هدف توزیع کمک‌های مالی به خانواده‌ها است» و اشاره کرد که این طرح 12 میلیون شهروند آمریکایی را از دایره فقر خارج خواهد کرد».

جو بایدن گفت طرح او برای نجات آمریکا که اعتبار آن به ارزشی بالغ بر دو تریلیون دلار است با هدف مقابله با آثار ویرانگر پاندمی کرونا است و از حمایت شرکت‌ها و کارگران برخوردار است.

افزون بر آن بایدن گفت که « تامین مسکن برای آمریکایی‌ها به مبارزه با ویروس کرونا کمک خواهد کرد». او همچنین بر اعطای کمک‌هایی به شرکت‌های کوچک برای پشت سر گذاشتن پیامدهای کرونا تاکید کرد.

بیش از 600 هزار فوتی مبتلا به کرونا

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر ضرورت اقدام وزارت کشاورزی این کشور برای فراهم کردن غذا برای مردم نیازمند تاکید کرد.

جو بایدن گفت که پاندمی کووید- 19 در ایالات متحده منجر به فوت بیش از 600 هزار نفر از مردم این کشور خواهد شد.

رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت «هم اکنون تعداد فوتی‌ها در آمریکا 400 هزار نفر است و پیش بینی می‌شود به بیش از 600 هزار نفر افزایش یابد».

شایان ذکر است که هم‌اکنون نزدیک به 18میلیون آمریکایی کمک‌های وام بیکاری دریافت می‌کنند و در ماه دسامبر گذشته نرخ بیکاری به 6.7 درصد رسید و نسبت به میزان 3.5 درصد در دسامبر سال 2019 یعنی پیش از ظهور پاندمی کرونا، بسیار افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم