کنگره روند تائید نامزدهای مناصب وزارتی دولت بایدن را آغاز می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در حالی که آمریکا مشغول اجرای آماده سازی‌های لازم برای برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده و جانشین دونالد ترامپ است که برای فردا چهارشنبه 20 ژانویه برنامه ریزی شده است، کنگره امروز شاهد جلسات فوق العاده برای تصویب انتصابات جدید دولت بایدن است.

کمیسیون‌های ویژه، 5 جلسه جداگانه را برای تائید معرفی آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه، لوید آستین برای وزارت دفاع و همچنین الخاندرو مایورکاس به عنوان وزیر امنیت ملی علاوه بر آوریل هاینز به عنوان مدیر دستگاه اطلاعات ملی و جانت یلن به عنوان وزیر خزانه داری برگزار می‌کنند.

شایان ذکر است که تأیید نهایی این انتصاب‌ها قبل از ورود بایدن به کاخ سفید صورت نمی‌گیرد.

این در حالی است که ایالات متحده با نگرانی برای سپردن زمام امور کاخ سفید به جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آماده می‌شود که فردا در میان تدابیر شدید امنیتی، انجام خواهد شد.

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع گفته است که داده‌های اطلاعاتی قبل از ادای سوگند رئیس جمهوری منتخب، نشان دهنده وجود تهدیدی داخلی نیست. میلر افزود که مسئولان ذیربط برای تأمین امنیت واشنگتن دی سی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

پس از استناد روزنامه «واشنگتن پست» به گزارش اطلاعاتی که هشدار می داد، افراط گرایان راستگرا درصدد جا زدن خود به عنوان عناصر گارد ملی هستند، مسئولان امور در حال بررسی دقیق هویت بیش از 25 هزار سرباز گارد ملی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم