اعلام آماده‌باش در واشنگتن: ساختمان کنگره بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 18 ژانویه 2021 و دو روز پیش از مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید این کشور گزارش کردند در پی حادثه‌ای در بیرون از ساختمان کنگره آمریکا، این ساختمان بسته شده و ورود و خروج به آن ممنوع شد.

ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد دود از پشت ساختمان کاپیتال آمریکا به آسمان می‌رود ولی بعدا مشخص شد که این دود مربوط به یک حادثه بی‌خطر و نامرتبط است.

پیش از مشخص شدن ماهیت این دود، بلافاصله بخش غربی ساختمان کاپیتال تخلیه و به همه کارکنان پیامی مبنی بر وجود تهدیدی خارجی ارسال شد. ورود و خروج به ساختمان ممنوع، درب‌ها بسته و از همه خواسته شد از پنجره‌ها فاصله بگیرند.

خبرنگار العربیه در واشنگتن گزارش کرد که دود مذکور مربوط به آتش‌‌سوزی در پناهگاه بی‌سرپناهان بوده و ارتباطی به اوضاع امنیتی این روزهای واشنگتن ندارد.

سرویس مخفی آمریکا در توئیتر اطلاع‌رسانی کرد که بسته شدن ساختمان کاپیتال موقتی است و هیچ تهدیدی وجود ندارد. از همه اعضای کنگره و کارکنان هم خواسته شد حین بازرسی ساختمان در جای خود بمانند. سرویس مخفی تاکید کرد در حال حاضر هیچ گونه تیراندازی در داخل و خارج از ساختمان کنگره وجود ندارد.

واشنگتن که روز 20 ژانویه شاهد ادای سوگند جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری جدید آمریکا خواهد بود، این روزها به یک منطقه امنیتی تبدیل شده و موانع سیمانی و سیم‌های خاردار در اطراف ساختمان کنگره نصب شده تا وقایع روز 6 ژانویه و اشغال کنگره آمریکا از سوی هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا تکرار نشود. درباره احتمال بروز ناآرامی در واشنگتن و همچنین کشیده شدن این ناآرامی‌ها به شهرهای دیگر آمریکا، نگرانی‌های جدی وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید