واتس اپ تغییر در سیاست‌هایش را به تاخیر انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کوچ بی‌سابقه کاربران از واتس اپ به سیگنال و تلگرام پس از مطرح شدن تغییر سیاست‌های این پیام‌رسان، باعث عقب‌نشینی آن شد و این پیام‌رسان اعلام کرد که اعمال این سیاست‌ها را سه ماه به تاخیر می‌اندازد.

واتس‌اپ هفته پیش از تغییر سیاست‌های خود خبر داد که با واکنش گسترده کاربران مواجه شد.

Advertisement

در حالیکه این پیام‌رسان سعی کرد سیاست‌های جدیدش را شفاف‌سازی کند، اما این موضوع نتوانست مانع از کوچ کاربران به پیام‌رسان‌های دیگر مانند تلگرام و سیگنال شود.

واتس‌اپ در ابتدا می‌خواست سیاست‌های جدیدش را از تاریخ 8 فوریه 2021 اعمال کند، اما حالا این تاریخ به 15 مه 2021 موکول شده است.

واتس‌اپ در یک پیام پاپ‌آپ به کاربران اطلاع داده بود که باید تا تاریخ 8 فوریه 2021 با سیاست‌های جدید این پیام‌رسان مبنی بر اشتراک‌گذاری داده‌ها با فیسبوک موافقت کنند یا اینکه دیگر از آن استفاده نکنند. حالا تقریبا بعد از یک هفته، این پیام‌رسان از موضع قبلی خود عقب‌نشینی کرده و اعمال سیاست‌های جدیدش را سه ماه به تعویق انداخته است.

پس از اعلام خبر تغییر سیاست‌های واتس‌اپ، برخی مدیران اجرایی کمپانی فیسبوک شامل مدیر اینستاگرام و واتس‌اپ در توییتر سعی کردند نگرانی و سردرگمی کاربران درباره اشتراک‌گذاری داده‌ها را کاهش دهند و ظاهرا به موفقیت نسبی هم دست پیدا کردند.

این پیام رسان می‌خواهد از فاصله سه ماهه برای شفاف‌سازی بیشتر و ارتباط بهتر با کاربران استفاده کند. در حقیقت واتس‌اپ سیاست‌های جدیدش را تغییر نمی‌دهد و تنها سه ماه دیرتر آن‌ها را اجرایی می‌کند، البته در این مدت تلاش می‌کند از ریزش کاربران خود جلوگیری کند.

از سوی دیگر، با اعلام تغییر سیاست‌های واتس ‌اپ و همچنین تشویق ایلان ماسک به استفاده از سیگنال، کاربران به سیگنال کوچ کردند، همچنین تلگرام هم مورد توجه زیادی قرار گرفته و شمار کاربرانش از 500 میلیون نفر عبور کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم