هشدار سناتور گراهام در مورد پیآمدهای استیضاح رئیس جمهوری بعد از خروج از قدرت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه در مورد تلاش دموکرات ها برای برکناری دونالد ترامپ پس از پایان دوره ریاست جمهوری او هشدار داد و پرسید: «آیا ما باید باستیضاح اوباما را کلید بزنیم زیرا او از سفیر ما در لیبی محافظت نکرد؟»

سناتور گراهام در مصاحبه با فوکس نیوز نسبت به فواید تلاش های اعضای کنگره برای استیضاح ترامپ ابراز تردید کرد.

گراهام برکناری رئیس جمهوری که پیشاپیش منصب خود را ترک کرده را زیر سئوال برد و به احتمال استیضاح اوباما رئیس جمهوری پیشین به دلیل عدم تلاش در زمان وقوع حمله به کنسولگری ایالات متحده در بنغازی در سال 2012 اشاره کرد.

او گفت: «ما وارد این روند خواهیم شد.ما امروز رئیس جمهوری را بدون دلیل استیضاح می کنیم. این فقط نفرت محض است که اگر این امر به صورت معیار در آید، باید مراقب پیامدهایش باشید.بر اساس این تئوری باید به چپ های رادیکال گفت اگر می توانید رئیس جمهوری را پس از پایان دوران ریاست جمهوری استیضاح کنید ، چرا جورج واشنگتن را استیضاح نمی کنید؟ او برده داشت. این روند کجا متوقف خواهد شد؟»

گراهام افزود: در مورد دوستان جمهوری خواه می گویم، اجازه دهید در برابر این ایده، قاطعانه بایستیم. شما چه دونالد ترامپ را دوست داشته باشید یا نه، او مافوق قانون نیست. اگر او کار اشتباهی انجام داد، می دانید که ممکن است با پیآمدهای قانونی روبرو شود، اما موضوع صرفا سیاسی است. آنچه ما در اینجا انجام می دهیم این است که ما بدون هیچ مدرک و شهودی، رئیس جمهوری را بازخواست می کنیم هستیم و او را بعد از خروج از منصبش، محاکمه خواهیم کرد.»

گراهام در پایان گفت: «چگونه در آینده می توان به عنوان رئیس جمهوری باقی ماند؟ این حمله برای همیشه علیه ریاست جمهوری خواهد ماند. آیا باید باراک اوباما را برکنار کنیم زیرا او 24 ساعت برای کمک به گرفتارشدگان در بنغازی هیچ کاری نکرد؟ این موضوع کجا متوقف خواهد شد؟»

شایان ذکر است که در 11 سپتامبر 2012، کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی، هدف حمله یک گروه مسلح قرار گرفت. نیروهای امنیتی لیبی که مسئول حفاظت از ساختمان بودند، نتوانستند آن را دفع کنند و باعث آتش سوزی در داخل آن شد که درنتیجه، کریس استیونز سفیر آمریکا و سه کارمند کنسولگری سفارت در اثر خفگی جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم