دونالد ترامپ اسرائیل را تحت فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در خاورمیانه قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در راستای تقویت تلاش‌های عربی-اسرائیلی برای مقابله با تهدیدهای ایران و تنها چند روز مانده به پایان دوره ریاست جمهوری‌اش و انتقال قدرت به جو بایدن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اسرائیل را تحت فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و جنوب غرب آسیا درآورد.

به گفته روزنامه «وال استریت جورنال» دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 14 ژانویه2021 در فرمانی که این مقر اصلی فرماندهی نیروهای آمریکایی را تکان داده، دستور داد اسرائیل به فهرست کشورهای تحت فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در خاورمیانه و جنوب غرب آسیا افزوده شود.

عملیات انتقال اسرائیل به فهرست کشورهای تحت فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در خاورمیانه و جنوب غرب آسیا پس از عادی‌سازی روابط این کشور با پادشاهی بحرین، امارات متحده عربی، سودان و پادشاهی مغرب صورت می‌گیرد.

در پی این فرمان، اسرائیل به عنوان بیست و یکمین کشور در فهرست کشورهای تحت امر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و جنوب غرب آسیا قرار گرفته و به طور فزاینده‌ای با کشورهای منطقه در ائتلاف هماهنگ ضد ایران همکاری خواهد کرد.

مایک جونز رئیس سابق ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در این‌باره گفت:« دلایلی موجه باعث انجام این تغییر جدال‌برانگیز شده و معتقدم انتقال اسرائيل به ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا امری منطقی است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید