.
.
.

کره شمالی موشک‌های بالستیک جدیدی را به نمایش گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا به گزارش رسانه‌های رسمی، کره‌ شمالی شامگاه پنج‌شنبه 14 ژانویه 2021 طی مراسم رژه نظامی موشک‌های بالستیکی جدیدی را به نمایش گذاشت که قابلیت پرتاب از زیردریایی را دارا هستند.

رژه نظامی نیروهای کره شمالی شامگاه پنج‌شنبه در پیونگ یانگ پایتخت و با حضور کیم یونگ اون رهبر این کشور و پس از برگزاری نشست‌هایی سیاسی که به مدت بیش از یک هفته به طول انجامیده، برگزار شد.

در این رژه یگان‌های پیاده نظام، مکانیزه و زرهی و واحد‌های موشک‌انداز کره شمالی به نمایش گذاشته شد.
در این مراسم همچنین انواع جدیدی از موشک‌های بالستیک به نمایش درآمد که به گفته تحلیل‌گران نظامی موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و موشک‌های بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی هستند.

در همین راستا خبرگزاری مرکزی کره شمالی گفت: «قوی‌ترین سلاح در جهان، موشک‌های بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی‌ها، یکی پس از دیگری وارد میدان می‌شوند، تا اقتدار نیروهای مسلح انقلابی را به نمایش بگذارند».

کره شمالی تعدادی از موشک‌های با قابلیت پرتاب از زیردریایی را آزمایش کرده و به گفته تحلیل‌گران نظامی این کشور در صدد ساخت زیردریایی‌هایی برای حمل این موشک‌ها است.

برخی عکس‌ها و تصاویر منتشر شده از این مراسم در رسانه‌ها نشان می‌دهد که بر روی موشک‌های بالستیک با قابلیت پرتاب از زیردریایی‌ها کلمه «بوک جوک سونگ -5» نوشته شده که حاکی از آن است که موشک‌های نوع «بوک جوک سونگ -4» کره شمالی که پیش‌تر از آنها در رژه نظامی ماه اکتبر گذشته رونمایی شده بود توسعه داده شده‌اند.

علی‌رغم این اما کره شمالی در این رژه موشک‌های باستیک قاره‌پیمای خود را که گمان می‌رود توانایی حمل کلاهک‌های هسته‌ای به هر مکانی در ایالات متحده آمریکا را دارا باشند را به نمایش نگذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم