.
.
.

برگزارکنندگان المپیک توکیو لغو آن را در سال 2021 تکذیب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برگزارکنندگان بازی‌های المپیک توکیو تاکید کردند که نظرسنجی‌ها نشان داده که حمایت گسترده‌ای از بازی‌ها شده و گزارش‌ها درباره لغو بازی‌ها «جعلی» است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 نتایج این نظرسنجی، کمتر از 200 روز پیش از آغاز بازی‌های به تعویق افتاده در ماه جولای، منتشر می‌شود.

این تعویق در نتیجه وضعیت اضطراری در توکیو به علت افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و درگیری سایر کشورها با این بیماری ایجاد شد.

توشیرو موتو رئیس اجرایی المپیک توکیو در سخنرانی خود به مناسبت سال جدید میلادی در جمع کارمندان، اعلام کرده بود که نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که 45 درصد خواهان به تعویق افتادن بازی‌های المپیک توکیو هستند و 35 درصد خواستار لغو کامل آن هستند.

موتو گفت: «تعداد افرادی که خواستار لغو آن هستند فقط حدود پنج درصد افزایش یافته است».

او افزود: « تعداد افرادی که خواستار به تعویق افتادن آن هستند بسیار افزایش یافته، اما این بدان معناست که آن افراد هنوز هم مایل به برگزاری آن هستند، البته برای برگزاری آن، ما باید تضمین کنیم که یک بازی ایمن را با اقدامات ضد ویروس برگزار کنیم».

موتو همچنین اخبار رسانه‌های ژاپنی را که گزارش دادند کمیته بین‌المللی المپیک و برگزارکنندگان درباره لغو این بازی‌ها در ماه فوریه جلسه تشکیل می‌دهند را به عنوان «اخبار جعلی» رد کرد.

او تاکید کرد: «هنگامی که این نوع گزارش‌ها منتشر می‌شود، برخی از افراد ممکن است نسبت به آنها مضطرب شوند. من می‌خواهم بگویم که ما اصلا چنین فکری نمی‌کنیم و این گزارش‌ها غلط است».

گفتنی است، پیش از این، کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری بازی‌های المپیک 2020 روی تاریخ جدید برگزاری‌ این بازی‌ها در سال 2021 به توافق رسیدند.

بازی‌های المپیک 2020 توکیو که برگزاری‌اش به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان و به خاطر حفاظت از سلامت ورزشگاران یک سال به تعویق افتاده بود، طبق برنامه جدید قرار است بین تاریخ‌های 23 جولای تا 8 آگوست 2021 در توکیو برگزار شود.

پیش از این قرار بود این بازی‌ها بین تاریخ‌های 24 جولای تا 9 آگوست 2020 به میزبانی توکیو برگزار شود، اما برگزاری بازی‌های المپیک برای اولین بار در تاریخ به خاطر شیوع ویروس کرونا و تاثیر گسترده آن بر کشورهای مختلف جهان، به تعویق افتاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم