پناه‌جوی ایرانی در ترکیه اعتراف کرد دوست دختر سابقش را با خفه کردن کشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پناه‌جوی ایرانی ساکن دنیزلی در مشاجره‌ای در خانه دوست دخترش، گلوی «الینا یورتکوله‌سی»، زن جوان 22 ساله را فشار داده و منجرب مرگ وی شده است.

جسد بی جان الینا توسط پلیس با تماس و پیگیری دوستان و خانواده اش در خانه‌ او واقع در «یونس امره» شهر دنیزلی شنبه 9 ژانویه درحالی که در تخت خوابش دراز کشیده بود پیدا شد.

به گزاش ایران وایر دوشنبه 11 ژانویه، پلیس شهر دنیزلی در بازرسی‌های اولیه از جسد این زن جوان متوجه آثار ضربه در بدن، مشکلات فیزیکی یا به‌هم‌ریختگی در محل شدند. به همین دلیل پیکر بی‌جان الینا برای تشخیص علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. پزشکی قانونی آثار کبودی و فشار ناشی از انگشتان دست در ناحیه گلو و گردن این زن جوان را تشخیص داد و از همین زمان احتمال قتل الینا مطرح شد.

الینا یورتکوله‌سی
الینا یورتکوله‌سی

با مشاهده فیلم‌های دوربین مداربسته اطراف آپارتمان محل سکونت او، متوجه رفت‌وآمد مرد جوان قدبلندی با خال‌کوبی‌ روی ساعد دست‌ها و گردن شدند که در ساعت‌ تقریبی وقوع جنایت به آپارتمان مذکور واردشده بود.

در این گزارش آمده است که پلیس ترکیه مدارک اقامت و کارت شناسایی تمامی ساکنان آپارتمان مقتول را کنترل کرد. در رسانه‌های خبری ترکیه آمده است که اکیپ‌های تجسس دفتر مرکزی دایره جنایی، در میان فهرست افرادی که با این زن جوان در ارتباط بودند یک مرد ایرانی به نام «شایان» را شناسایی می‌کنند که مشخصات ظاهری‌اش با تصاویر رؤیت شده در دوربین‌های مداربسته مطابقت داشت.

بر اساس این گزارش خال‌کوبی بزرگ روی گردن فرد شناسایی‌شده در دوربین‌های مداربسته با شایان مطابقت داشت.

شایان 25 ساله و یکی از ایرانیان پناه‌جو در شهر دنیزلی ترکیه است. او بلافاصله بازداشت و به اداره امنیت شهر دنیزلی منتقل شد. شایان در ساعات اولیه بازجویی اعتراف کرد که پیش ‌از این برای مدتی با الینا ارتباطی عاشقانه داشته اما چندی پیش ‌بین آن‌ها قهر و درگیری به‌وجود آمده است.

بنا بر گزارش رسانه‌های خبری ترکیه روز حادثه این مرد جوان با پیشنهاد اینکه دوباره با الینا به رابطه برگردند، به ملاقات او رفت؛ اما با مخالفت الینا مواجه شده و دوباره مشاجره میان آن‌ها بالا گرفت.

طبق اعترافات این پناه‌جوی ایرانی، وی در هنگام عصبانیت گلوی الینا را برای زمانی طولانی فشار داده و او را به قتل رسانده است. شایان درعین‌حال گفته است موقع خروج از محل با پوشیدن ماسک، کلاه مخصوص اسکی و پوشیدن دستکش سعی کرده هویت خود را در ضبط احتمالی تصویر توسط دوربین‌های مداربسته مخفی کند. اعترافی که برای پلیس این ذهنیت را ایجاد کرده است که او به‌نوعی باانگیزه قبلی برای قتل اقدام کرده است.

پناه‌جویی که درباره این اتفاق با ایران‌وایر گفتگو کرد، بر این باور است که بعدازاین، شرایط زندگی تا مدتی نه‌فقط برای پناه‌جویان بلکه برای همه خارجی‌های ساکن دنیزلی دشوارتر خواهد بود: «ببینید مرور خبرها در رسانه‌های ترکیه نشان می‌دهد که خیلی روی پناه‌جو بودن فردی که به اتهام قتل دستگیرشده تأکید نداشته‌اند؛ اما همین‌که گفته‌شده او خارجی است یعنی شرایط تا مدتی برای همه خارجی‌ها دشوارتر خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید