ناپدید شدن هواپیمای اندونزی با 62 مسافر و خدمه و پیدا شدن لاشه آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت حمل و نقل اندونزی شنبه 9 ژانویه اعلام کرد که ارتباط شرکت هواپیمایی «سریویجایا» با هواپیمای مسافربری حامل 62 نفر پس از پرواز امروز از پایتخت اندونزی در یک پرواز داخلی، قطع شده است.

به گفته ادیتا ایراواتی سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی، یک هواپیمای بوئینگ 737-500 حدود ساعت 13:56 از جاکارتا بلند شد و در ساعت 2:40 بعد از ظهر ارتباطش با برج مراقبت قطع گردید.

Advertisement

او در بیانیه ای افزود: «تحقیقات هنوز ادامه دارد و هماهنگی‌های لازم با آژانس ملی جستجو و نجات و کمیته ملی ایمنی حمل و نقل انجام شده است.»

56 مسافر و 6 خدمه پرواز

در حالی که این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای اعلام کرد این هواپیما با 56 مسافر و 6 خدمه در پروازی 90 دقیقه ای از جاکارتا تا پونتیناک، مرکز استان کالیمانتان غربی در جزیره اندونزیایی بورنئو بود.

در حالی که رسانه‌های محلی گزارش دادند، قسمت‌هایی از لاشه این هواپیما در جاكارتای شمالی پیدا شده است، گمان می‌رود كه این هواپیما از خطوط هوایی سريويجايا إير باشد و برخی سایت‌ها فیلم‌هایی را منتشر كردند كه گفته می‌شود، لاشه هواپیما است.

در کمتر از یک دقیقه

علاوه بر این، سرویس ردیابی هواپیما «فلایت رادار 24» در توییتر گزارش داد که هواپیمای اندونزیایی تنها چهار دقیقه پس از برخاستن، در کمتر از یک دقیقه، ده هزار فوت از ارتفاعی که در آن پرواز می کرد، پایین آمد.

این سرویس توضیح داد که جزئیات ضبط شده موجود در داده‌های ردیابی نشان می‌دهد که هواپیمای بوئینگ 737-500، از 27 سال پیش به خدمت گرفته شده است.

شایان ذکر است که اندونزی، بزرگترین کشور مجمع الجزایری جهان با بیش از 260 میلیون نفر جمعیت است که به دلیل ازدحام بیش از حد کشتی‌ها، زیرساخت‌های قدیمی و ضعف استانداردهای ایمنی، دائماً در معرض حوادث حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم