فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سخنگوی کاخ سفید: ترامپ با آنچه در کنگره روی داده مخالف است

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  کیلی مکاننی سخنگوی کاخ سفید شامگاه پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 ضمن ابراز تاسف درباره قربانیان شورش و اشغال مقر کنگره، تاکید کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا «با آنچه در کنگره اتفاق افتاده مخالف است».

  سخنگوی کاخ سفید پنج‌شنبه در یک کنفرانس خبری ضمن محکومیت اقدامات خشونت‌آمیز روی داده در کنگره، تاکید کرد که پرزیدنت ترامپ و دولت او با شدیدترین عبارت‌ها اقدامات خشونت‌آمیز روی داده در مقر کنگره را محکوم می‌کنند.

  این مقام آمریکایی گفت کسانی که کنگره را به محاصره درآوردند ارزش‌های دولت ترامپ را نمایندگی نمی‌کنند و در این‌باره گفت:« بگذارید صریح بگویم خشونت‌هایی که روز گذشته در ساختمان کنگره دیدیم هولناک، قبیح و در تعارض با ارزش‌های آمریکایی بود. رئیس جمهوری و دولت او با شدیدترین عبارت‌های ممکن آن را محکوم می‌کنند».

  او همچنین گفت آنچه که در کنگره روی داده «غیرقابل پذیرش و در تعارض با قانون است و باید با اشدت مجازات محاکمه شود».

  سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره قربانیان شورش و اقدامات خشونت‌آمیز در کنگره ابراز تاسف کرد.

  شایان ذکر است در درگیری‌های میان نیروهای پلیس و برخی معترضان به نتایج انتخابات که عصر چهارشنبه به وقت محلی آمریکا برای به تعطیلی کشاندن جلسه‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنا و ممانعت از تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا وارد ساختمان کنگره شدند، 4 تن کشته و تعدادی از معترضان و بیش از 50 نفر از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

  افزون بر آن سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که مقامات دولت آمریکا در تلاشند تا انتقال با نظم و بدون مشکل قدرت به دولت آینده تضمین شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران