فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: دولت جدید در 20 ژانویه زمام قدرت را به دست خواهد گرفت

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 7 ژانویه 2021 در اولین پیام پس از منع حساب او بر شبکه «توئیتر» تاکید کرد که دولت جدید به ریاست جو بایدن رئیس جمهوری آینده آمریکا در 20 ژانویه 2021 زمام قدرت را به دست خواهد گرفت.
  به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که دوره ریاست جمهوری او تا کمتر از دو هفته آینده به پایان خواهد رسید، تاکید کرد که انتقال قدرت به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب به طور مسالمت‌آمیز، با نظم و بدون مشکل انجام خواهد شد.
  دونالد ترامپ نیز ضمن دادن فراخوان برای آشتی، گفت که او از اقدامات خشونت‌آمیز و اشغال مقر کنگره شوک‌زده شده است.
  ترامپ همچنین گفت هر کسی که در اشغال مقر کنگره نقش داشته، آمریکا را نمایندگی نمی‌کند و بهای آن را خواهد پرداخت.
  او در ادامه اذعان کرد که جو بایدن رئیس جمهوری آتی ایالات متحده آمریکا خواهد بود.
  پیام ترامپ پس از آن منتشر شد که کایلی مکینالی سخنگوی کاخ سفید پنج‌شنبه اقدامات خشونت‌آمیز در مقر کنگره را محکوم کرد.
  سخنگوی کاخ سفید همچنین در یک کنفرانس خبری تاکید کرد که پرزیدنت ترامپ و دولت او با شدیدترین عبارت‌ها اقدامات خشونت‌آمیز در کنگره را محکوم می‌کنند.
  این مقام آمریکایی گفت کسانی که کنگره را به محاصره درآوردند ارزش‌های دولت ترامپ را نمایندگی نمی‌کنند و در این‌باره گفت:« بگذارید صریح بگویم خشونت‌هایی که روز گذشته در ساختمان کنگره دیدیم هولناک، قبیح و در تعارض با ارزش‌های آمریکایی بود. رئیس جمهوری و دولت او با شدیدترین عبارت‌های ممکن آن را محکوم می‌کنند».
  او همچنین گفت آنچه که در کنگره روی داده «غیرقابل پذیرش و در تعارض با قانون است و باید با اشدت مجازات محاکمه شود».
  سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره قربانیان شورش و اقدامات خشونت‌آمیز در کنگره ابراز تاسف کرد.
  شایان ذکر است در درگیری‌های میان نیروهای پلیس و برخی معترضان به نتایج انتخابات که عصر چهارشنبه به وقت محلی آمریکا برای به تعطیلی کشاندن جلسه‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنا و ممانعت از تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا وارد ساختمان کنگره شدند، 4 تن کشته و تعدادی از معترضان و بیش از 50 نفر از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران