آیا چهل دزد چینی علی‌بابای این کشور را دزدیده‌اند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

چند ماهی است که از «جاک ما» موسس شرکت علی‌بابای چین و ثروتمندترین فرد این کشور خبری نیست. او پس از آن ناپدید شد که از ضرورت اصلاحات اقتصادی در این کشور سخن گفت؛ موضوعی که به شایعاتی درباره نقش دولت چین در ناپدید شدن این میلیاردر چینی دامن زده است.

آخرین باری که جاک ما دیده شد، در 24 اکتبر 2020 است که در یک نشست اقتصادی در شانگهای بر ضرورت اصلاحات اقتصادی در این کشور تاکید کرد.

موسس شرکت علی‌بابا در آن نشست گفت: «سیستم مالی امروز ما، میراث دوران صنعتی است و باید نسل جدید از جوانان به وجود بیاوریم و برای این کار اصلاح سیستم اقتصادی فعلی ضروری است.»

شرکت Yahoo Finance اعلام کرد قرار بود جاک ما در ماه نوامبر در برنامه Africa's Business Heroes شرکت کند، اما یکی از مسئولان اجرایی شرکت علی‌بابا به جای او در این برنامه شرکت کرد.

پس از سخنان آقای جاک دو شرکت Alibaba وAnt Group از سوی دولت چین مورد حسابرسی قرار گرفتند. شرکت Alibaba هم‌اکنون با اتهام احتکار مواجه است. عرضه Ant Group در بازار سهام هم متوقف شده و از این شرکت خواسته شد که ساختار خود را بازسازی کند.

جاک ما که مقدار ثروتش 58.4 میلیارد دلار برآورد شده، میلیون‌ها دلار به مبارزه با بحران کرونا اختصاص داد. او گفت 14.4 میلیون دلار به ساخت واکسن کرونا در شهر ووهان کمک می‌کند. مرکز ایمنی و بیماری‌های واگیردار در استرالیا هم برای تلاش‌هایش در زمینه دستیابی به واکسن از جاک ما مبلغ 2.15 میلیون دلار کمک دریافت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم