.
.
.

خبر خوب؛ درمان نخستین مورد ابتلا به نسل جهشی کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که پیدایش نسل جهش یافته ویروس کرونا در بریتانیا، جهانیان را به سرعت انتقال بیشتر خود دچار واهمه و ترس ساخته اما خبرهای خوشی از آمریکا، به ویژه از فلوریدا در خصوص این موضوع منتشر به گوش می‌رسد.

به گزارش «فاکس نیوز»، مقامات بهداشتی آمریکا روز شنبه 2 ژانویه فاش کردند که یک جوان 23 ساله پس از اینکه ابه عنوان نخستین مبتلا به نسل جهش یافته کرونا شناسایی شد، از قرنطینه خارج شده و بهبود یافت.

نسل جدید کرونا در منطقه مارتین کانتی، در ساحل فلوریدا، برای اولین بار پنجشنبه گذشته با استفاده از نمونه گیری تصادفی مربوط آزمایش‌های کووید 19 کشف شد.

بدون علائم

کارول آن وتانی، مسئول بهداشت و درمان شهرستان مارتین، گفت که بیمار طبق «پروتکل‌ها به شکل رضایت بخشی اجرا کرد و او یک بیمار بدون علامت است و اخیراً به بیرون ایالت سفر نداشته است.

بر اساس گزارشی که روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» منتشر کرد، پزوهشی تازه در بریتانیا نشان داد که نسل جهش یافته کرونا همان گونه که دانشمندان نگران بودند، در واقع مسری تر از گونه‌های جهش یافته قبلی است.

پژوهش محققان «کالج امپریال لندن» به نقل از «دیلی میل»، نشان می‌دهد که گونه جهشی جدیدی که اخیراً در بریتانیا کشف شد، تا حدود 50٪ بیشتر از گونه اصلی از سرعت انتقال بالاتری برخوردار است.

به گفته کارشناسان، گونه جدید ویروس، تأثیری در اثربخشی واکسن‌های ضد کرونا که در بازار عرضه شده، نخواهد گذاشت.

بالاترین نرخ مرگ و میر در آمریکا

سرشماری رویترز نشان داد که بیش از 84 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به ویروس کرونا شده اند در حالی که مجموع مرگ‌های ناشی از کرونا به یک میلیون و 829384 مرگ رسیده است.

از زمان کشف اولین موارد در چین در دسامبر 2019، موارد ابتلا در بیش از 210 کشور و منطقه ثبت شده است.

ایالات متحده با ثبت 6602 مورد تأیید شده ابتلا و 347 هزار و 950 مورد مرگ، در صدر فهرست کشورهای آسیب دیده از کرونا قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم