برجسته ترین رویدادهای قابل انتظار در سال 2021

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با پایان سال 2020، جهان چشم به راه سال 2021 و رویدادهای آن پس از سالی خواهد بود که کرونا برجسته ترین سر فصل آن را رقم زد که بسیاری از رویدادها و فعالیت‌ها را در همه سطوح متوقف و مختل نمود.

در همین راستا، شبکه آمریکایی «سی ان ان» شماری از رویدادهایی را که ممکن است در سال جدید شاهد آنها بود، دست چین کرده و خاطر نشان ساخت که بسیاری از فعالیت‌های معمول، مانند در آغوش کشیدن، دست دادن، مسافرت و شرکت در کنسرت‌ها که در سال 2020 منتفی شدند، اگر همه چیز خوب پیش برود، ممکن است به آرامی به زندگی ما بازگردند از جمله:

1-سفر و تجمع‌های پر جمعیت

سی ان ان افزود: «حتی اگر قصد گذراندن تعطیلات در یك محل شلوغ را ندارید، با بهبود اوضاع ناشی از بحران کووید19، ممكن است بتوانید بدون نگرانی به تعطیلات با خیالی آسوده نیز بیاندیشید.»

2-شیوع مصونیت در برابر کووید19

در سال 2021، واکسن‌ها در دسترس همه قرار خواهد گرفت زیرا چندین کشور از اواخر سال 2020 شروع به ارائه برنامه‌های واکسیناسیون کرده ولی به سی ان ان تأکید کردند که این کار ممکن است مدتی طول بکشد. به گفته کارشناسان ممکن است تا نیمه آخر سال جاری، شاهد بازگشت أمور به روال عادی زندگی نباشیم.

3-اولمپیک توکیو

پس از این که پاندمی کرونا، بازی‌های المپیک 2020 توکیو را درمحاق تعلیق فرو برد، اکنون قرار است این مسابقات در ژوئیه 2021 برگزار شود. کمیته بین المللی المپیک گفت که برگزاری این دور از المپیک، «کم تکلف تر و محافظه کارانه تر» خواهد بود.

4-جام ملت‌های اروپا

این مسابقات که هر چهارسال برگزار می‌شود، قرار بود در سال 2020 شصتمین سالگرد آغاز خود را جشن بگیرد اما به تعویق افتاد ولی تابستان امسال در 12 کشور میزبان از اسپانیا تا رومانی تا روسیه برپا خواهد شد.

5-تدابیر اقلیمی تازه

قرار بود سال 2020 سالی باشد که برنامه های مربوط به تغییرات آب و هوایی جهان در روند درست خود حرکت کنند، اما این اتفاق نیفتاد و چه بسا أوضاع در سال 2021 بهبود یابد زیرا اتحادیه اروپا برنامه هایی را برای کاهش انتشار کربن و پمپاژ میلیاردها دلار برای تامین هزینه گزینه های انرژی پاک، تصویب کرده است.
چین ، بزرگترین ایجاد کنند آلاینده ها در جهان، متعهد شده است که تا سال 2060 سوخت های کربن را کنار بگذارد. ژاپن، کره جنوبی و کانادا نیز قول های مشابهی برای کاهش سوخت های فسیلی داده اند.

همچنین ممکن است در نوامبر آینده در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در گلاسگو در کشور اسکاتلند ، شاهد ابعاد مثبت تری دراین زمینه باشیم.

6- نسل جی 6

ژاپن و کره جنوبی در حال کار بر روی نسل ششم شبکه‌های تلفن همراه هستند که به بهبود کار و آموزش از راه دور کمک می‌کند.

7-عمومیت یافتن هوش مصنوعی

در سال 2021، استفاده از فناوری هوش مصنوعی، گسترده تر خواهد شد و این امر به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات هوشمندانه تری در مورد رفتار مشتریان بگیرند.

8-استفاده از پهپاد برای تحویل سفارش‌ها

شرکت های بزرگ آمریکایی همچون «وال مارت»، « آمازون»و «آپس» کار به روی راه انداز ی خط پهپادی برای تحویل سفارش ها به مشتریان را افزایش داده و هیچ بعید نیست که این امر واقعیت یابد.

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده، قوانین جدیدی درباره پهپادها صادر کرده است که ورود آنها را در محدوده پرواز کشوری افزایش می‌دهد. سرویس تحویل پهپادی «آمازون» در سال 2020 پروانه رسمی را دریافت کرد.

9-جشنواره‌های بزرگ موسیقی

چه بسا سال 2021 شاهد بازگشت کنسرت‌های بزرگ گذشته باشیم زیرا انتظار می‌رود گروه موسیقی معروف «اسپایس گرل»، به صحنه بازگردد، در حالی که خوانندگان مشهور چون سلین دیون قصد دارند کنسرت هایی را برگزار کنند.

10- روبوسی

سی ان ان گزارش خود را با این جمله به پایان رساند: «با اجازه از سال 2021، بگذار تا روبوسی کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم