.
.
.

درگذشت لوک لاتلو قانون‌گذار جمهوری‌خواه آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تنها چند روز قبل از ادای سوگند قانون اساسی لوک لاتلو نماینده جمهوری‌خواه تازه منتخب از ایالت لوئیزیانای آمریکا شامگاه سه‌شنبه 29 دسامبر 2020 در سن 41 سالگی بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا درگذشت.

لوک لاتلو اولین نماینده آمریکایی است که بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش رسانه‌های آمریکا لوک لاتلو نماینده جمهوری‌خواه ایالت لوئیزیانا شامگاه سه‌شنبه بر اثر عوارض ابتلا به بیماری کووید-19 در بیمارستان Ochsner-LSU Health Shreveport درگذشت.

اندرو پاوچ سخنگوی لاتلو در بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر درگذشت این نماینده جمهوری‌خواه تازه منتخب کنگره توضیح داد که خانواده متوفی ضمن قدردانی از همه حمایت‌هایی که طی روزهای گذشته به عمل آمده از آنها، اما خواهان برگزاری مراسمی خصوصی در این اوقات سخت و دردناک غیر پیش‌بینی شده هستند.

بنا بر این بیانیه خانواده این نماینده جمهوری‌خواه افزودند که متعاقبا درباره ترتیب‌های مربوط به مراسم خاکسپاری اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

شایان ذکر است که این نماینده جدید کنگره که اخیرا در دوره انتخاب مجدد در ماه دسامبر انتخاب شده قرار بود در ماه ژانویه پست خود را بر عهده گیرد اما در 19 دسامبر پس از ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان مونرو بستری شد که حال او پس از آن وخیم شد و به بیمارستان شریفوپورت منتقل شده و در واحد مراقبت‌های ویژه بستری شده تا اینکه شامگاه سه‌شنبه پس از جان باخت.

شایان ذکر است که بنا بر گزارش دانشگاه جونز هاپکینز در ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت منتهی به پایان سه‌شنبه 29 دسامبر 245,500 مورد مبتلا به کرونا و 3,223 فوتی به ثبت رسیده است.

از آغاز پاندمی کرونا تا کنون در آمریکا 19,5 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 337,000 تن فوت شدند که با توجه به این آمار ایالات متحده به عنوان آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا تشخیص داده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم