مقامات آمریکایی هويت عامل انفجار نشويل را اعلام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی یک روز پس از انفجار در شهر نشویل ایالات تنسی که منجر به زخمی شدن سه نفر شد عامل این انفجار را شناسایی کردند.

به گزارش سی ان ان، کارشناسان پزشک قانونی پلیس فدرال آمریکا از طریق نمونه‌های دی ان ای آنتونی کوین وارنر 63 ساله را عاملاین انفجار اعلام کردند.

پدونالد کوچران، دادستان منطقه مرکزی ایالت تنسی گفت: «به این نتیجه رسیدیم که شخصی به نام آنتونی وارنر بمب گذار است. ویهنگام انفجار در محل حضور داشته و کشته شده است.»

رئیس اداره تحقیقات در ایالت تنسی نیز در کنفراس مطبوعاتی اعلام کرد که نمونه‌های دی ان ای بازیابی شده در مکان حادثه توسط کارشناسان امور جنایی با مشخصات وارنر مطابقت دارند.

این انفجار که به ده‌ها ساختمان آسیب وارد کرد و به زخمی شدن سه نفر منجر شد در خودروی سفری مظنون که در یکی از خیابان های شهر نشویل پارک شده بود رخ داد. این انفجار ارتباط بی‌سیم شرکت ای تی اندتی را نیز مختل کرد.

دوگلاس کورنیسکی مدیر دفتر ممفیس وابسته به پلیس فدرال اظهار داشت که هنوز انگیزه عامل انفجار مشخص نشده و شخص دیگری نیز متهم به همکاری با مظنون وجود ندارد. کورنیسکی به پرسشی در رابطه با احتمال تروریستی بودن این انفجار پاسخی نداد اما هویت مظنون انفجار را از طریق دی ان ای و پلاک خودرو تایید کرد.

کورنیسکی که در طی یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت درخواست کرد هر کس اطلاعاتی از وارنر دارد با اف بی آی تماس بگیرد تابه روند تحقیقات کمک کرده و به انگیزه عامل انفجار پی برده شود. وی ادامه‌ داد که امکان پاسخ سریع به پرسش‌ها وجود ندارد و این امر زمانبر خواهد بود با این وجود پاسخ‌های ما برای آسیب دیدگان این حادثه کافی نخواهد بود.

در همین زمینه شبکه خبری سی بی اس عکسی از مظنون انفجار منتشر کرد که در تحقیقات پلیس مورد استفاده قرار گرفته است.

شهردار نشویل نیز اعلام کرد که محل انفجار برای تحقیقات بیشتر بسته خواهد بود و مقررات رفت و آمد تا ساعت 16:30 روز دوشنبه تمدیدشده است.

قابل ذکر است که صدها نفر از اعضای پلیس فدرال و محلی در تحقیقات مربوط به انفجار روز جمعه گذشته در شهر نشویل ایالات تنسی مشارکت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید