.
.
.

ترامپ: سربازی به من گفت که انتخابات افغانستان شفاف‌تر از انتخابات آمریکا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شنبه 26 دسامبر در توییتی نوشت، یک سرباز جوان آمریکایی به او گفته که انتخابات افغانستان شفاف‌تر از انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده بود.

ترامپ نوشت: «یک نظامی جوان که در افغانستان کار می‌کند به من گفت که انتخابات در افغانستان بسیار شفاف‌تر و بسیار بهتر از انتخابات سال 2020 ایالات متحده بوده است. انتخابات ما با میلیون‌ها رای جعلی پستی شبیه انتخابات یک کشور جهان سومی بود. رییس جمهور جعلی».

شایان ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تاریخ 3 نوامبر 2020 برگزار شد که جو بایدن از حزب دموکرات و رقیب دونالد ترامپ در این انتخابات برنده اعلام شد، اما ترامپ نتایج انتخابات را نپذیرفت و مدعی است که در این انتخابات «تقلب گسترده» صورت گرفته است.

از سوی دیگر، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان سال گذشته برگزار شد که براساس آن، محمد اشرف غنی برنده انتخابات اعلام شد، اما عبدالله عبدالله رقیب انتخاباتی او نتایج انتخابات را نپذیرفت و سرانجام نتایج انتخابات جنجالی شد و عبدالله عبدالله نیز خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور اعلام کرد.

مراسم‌های تحلیف محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله نیز در یک روز در شهر کابل برگزار شد. عبدالله برای چند ولایت افغانستان والی(استاندار) معرفی کرد.

پس از بگومگوهای زیاد و میانجیگری چهره‌های سیاسی افغانستان از جمله حامد کرزی رئیس جمهوری سابق این کشور، بالاخره میان محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله توافق‌نامه سیاسی امضا شد.

براساس این توافق‌نامه سیاسی، محمد اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله به عنوان رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان اعلام شدند و بحران انتخاباتی این کشور نیز حل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم