.
.
.

کرونای جهش یافته به فرانسه رسید؛ از طریق یک فرد مبتلای بازگشته از لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت بهداشت فرانسه جمعه 25 دسامبر 2020 اعلام کرد اولین مورد ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته از طریق یک فرد مبتلای بازگشته از بریتانیا به این کشور رسیده است.

وزارت بهداشت فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرد مبتلا به ویروس جدید کرونای جهش یافته اخیرا از بریتانیا به شهر تور در مرکز این کشور وارد شده و هم‌اکنون در قرنطینه خانگی است.

این وزارتخانه توضیح داد که فرد مبتلا به کرونای جهش یافته در بریتانیا اقامت داشت و هیچ‌گونه علائم ابتلا به بیماری کووید - 19 در او مشاهده نشده است.

وزارت بهداشت فرانسه در ادامه گفت که فرد مبتلا «در 19 دسامبر از لندن (به فرانسه) بازگشته» و دو روز پس از آن بود که ابتلای او به ویروس کرونای جهش یافته تشخیص داده شد.

بنا به اعلام وزارت بهداشت فرانسه این اولین مورد از ابتلای به ویروس کرونای جهش یافته است که در این کشور تشخیص داده می‌شود.

ویروس کرونای جهش یافته نوع بریتانیایی به علت سرعت انتشار آن از ویروس اصلی کووید -19 متمایز است.
مقامات بهداشتی بریتانیایی چهارشنبه اعلام کردند که نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا را در این کشور تشخیص داده‌اند که دو نفر ساکن بریتانیا که در تماس با دو مسافر آفریقایی بوده‌اند به آن مبتلا شده‌اند.

وزارت بهداشت کشور آفریقای جنوبی هفته گذشته اعلام کرده بود که نوع جدید جهش یافته‌ای از ویروس کووید-19 را رصد کرده که احتمالا اخیرا باعث سرعت انتشار و افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور شده است.

آلمان نیز اولین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا را در یک مسافر زن که با هواپیما از لندن بازگشته را تشخیص داد.

لبنان نیز اولین مورد ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته را در مسافری که با هواپیما از لندن به این کشور بازگشته تشخیص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم