.
.
.

پرریسک‌ترین شاخص‌های مرگ‌و میر ناشی از کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس تحقیقاتی مشخص شد، سن همچنان قوی‌ترین عامل پیش‌بینی کننده مرگ‌ومیر ناشی از کووید 19 است. نرخ مرگ‌ومیر به ازای هر دهه زندگی افزایش می‌یابد که در میان افراد 80 ساله به بالا با بالاترین نرخ 34 درصد است.

«آنتونی دی هریس»، سرپرست تیم تحقیق دانشگاه مریلند آمریکا، دراین‌باره می‌گوید: «پیش‌بینی اینکه بیماران کرونایی بستری شده در چه محدوده‌ای از ریسک مرگ‌ومیر ناشی از کرونا قرار دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «به‌عنوان‌مثال ممکن است به بیماران کرونایی با ریسک بالاتر مرگ، در اوایل بستری شدن در بیمارستان داروی remdesivir داده شود تا از بروز عوارض شدید جلوگیری کند یا برای نظارت دقیق‌تر در ICU تحت نظر باشند.»

بیماران کرونایی بستری‌شده در بیمارستان در صورت مرد بودن، چاقی یا داشتن مشکلاتی نظیر دیابت و فشارخون بالا با ریسک بالاتر مرگ روبرو هستند.

محققان برای تعیین ارتباط بین ویژگی‌های شایع بین بیماران و خطر مرگ ناشی از کووید 19، حدود 67 هزار بیمار کرونایی را در ایالات‌متحده مورد ارزیابی قراردادند.

تجزیه‌وتحلیل آن‌ها نشان داد که مردان در مقایسه با زنان هم سن و با وضعیت سلامتی مشابه، 30 درصد بیشتر با خطر مرگ مواجه هستند. بیماران بستری‌شده مبتلابه چاقی، فشارخون بالا یا دیابت در مقایسه با بیمارانی که این شرایط را نداشتند، با خطر بیشتر مرگ روبرو بودند. همچنین افراد 20 تا 39 ساله دارای این شرایط در مقایسه با هم‌سن‌وسال‌های خود با خطر بالاتر مرگ روبرو بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم