.
.
.

ترامپ دست بردار نیست: ما مدارک قطعی مبنی بر تقلب در انتخابات در اختیار داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، شنبه 26 دسامبرتأکید کرد که مدارک غیرقابل تردیدی مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری در سوم نوامبر گذشته را در اختیار دارد.

ترامپ در توییتی گفت: «ما شواهد تردیدناپذیری در مورد تقلب در انتخابات در اختیار داریم ولی دادگاه عالی، خواهان رویت آنها نیست.»

او افزود: «دادگاه عالی در برخورد با تقلب در انتخابات، ضعیف عمل کرد.»

کمپین انتخاباتی ترامپ، روزهای گذشته بار دیگر اظهارات خود را تکرار و تاکید کرد که مجددا از دادگاه عالی خواهد خواست تا نتایج انتخابات را لغو کند. این واکنش در واقع تازه‌ترین تلاش این کمپین برای ابطال نتایج انتخابات و تردیدافکنی در مشروعیت پیروزی جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب است.

شایان ذکر است که دادگاه عالی در 11 دسامبر، دادخواست ایالت تگزاس در مورد لغو نتایج رای‌گیری در 4 ایالت از جمله پنسیلوانیا را که بایدن در آنها پیروز شده، رد کرد.

گزارش‌های دروغین

ترامپ علیرغم ادامه تلاش‌های حقوقی، پیشتر درخواست وضع قانون اضطراری در برخی از ایالت‌ها به منظور برگزاری انتخابات جدید را رد كرد و گزارش‌های منتشر شده در برخی از رسانه‌ها در مورد این موضوع را جعلی توصیف كرد.

قابل ذکر است که کایلی مکنانی، سخنگوی کاخ سفید، پیش از این اعلام کرده بود که ترامپ همچنان به چالش با نتایج انتخابات ریاست جمهوری ادامه می‌دهد. او گفته بود: «رئیس‌جمهوری همچنان درگیر چالش‌های حقوقی در ارتباط با نتایج انتخابات 2020 است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم