.
.
.

با مصرف ویتامین «دی» به جنگ کرونا بروید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دانشمندان به تلاش‌های بی‌وقفه خود برای مقابله با ویروس جدید کرونا که یک سال تمام دنیا را در ابعاد بهداشتی و اقتصادی از پا انداخته، ادامه می‌دهند و با آغاز واکسیناسیون در شمار زیادی از کشورها، دانشمندان به دنبال روش‌هایی برای تقویت ایمنی بدن در مقابله با این پاندمی کرونا هستند.

در همین رابطه، به گفته کانال فوکس نیوز، یک متخصص تغذیه آمریکایی عنوان ساخت که ویتامین «دی» یکی از ویتامین‌هایی است که می‌تواند به کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا کمک کند.

جلوگیری از مرگ و میر

او گفت: «چندین مطالعه به این نتیجه رسیده که در صورت داشتن مقادیر کافی ویتامین «دی»، می‌توان از 9 مورد مرگ از مجموع 10 مرگ ناشی از کووید 19 جلوگیری کرد.

این کانال همچنین به نقل از دکتر «پیتر آزبورن» از مرکز تغذیه ایالت تگزاس به یک کانال محلی آورده است که مصرف ویتامین «دی»، یک راه آسان برای مبارزه با ویروس کرونا است و پزشک شخصی افراد می‌تواند، نمونه خون را برای بررسی سطح ویتامین‌ها بررسی کند.

هوشمندانه‌ترین کار

آزبورن گفت: «فکر می‌کنم این یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی است که در حال حاضر هرکسی می‌تواند انجام دهد، خصوصاً برای مقابله با یک بیماری نسبتاً ناشناخته.»

او خاطرنشان کرد: «متخصصان می‌گویند افرادی که مبتلا به کوید-19 هستند و از کمبود ویتامین «دی» رنج می‌برند، بیشتر نیاز به استفاده از دستگاه‌های تهویه دارند که اقدام مناسبی نیست، زیرا نتایج آن لزوماً مثبت نیست، بنابراین اگر بتوانیم افراد را از ونتیلاتور خارج کرده و سیستم ایمنی بدن آنها را با تغذیه حفظ کنیم، بهتر و مناسب‌تر خواهد بود.»

فصل زمستان

مطالعات نشان داده است که ویتامین «دی» در فصل زمستان به دلیل عدم قرار گرفتن افراد در معرض تابش آفتاب، کاهش می‌یابد و فرد برای به دست آوردن دوز کافی ویتامین «دی»، هر روز حداقل به 20 دقیقه نور خورشید نیاز دارد و برای این منظور نیاز به مصرف مکمل غذایی برای به دست آوردن دوز لازم ویتامین «دی» دارد.

برخی از بیمارستان‌های آمریکایی از ویتامین‌ها به عنوان درمان برای ویروس کرونا استفاده می‌کنند، نه برای پیشگیری. به گفته آزبورن «بسیاری از پزشکان پیشنهاد می‌کنند که از ویتامین‌ها به عنوان یک درمان استفاده شود.»

او تاکید کرد که ویتامین «دی» یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تامین سلامتی است که گران نیست و به سادگی می‌توان آن را خرید و در صورت بیماری، جان خود را نجات داد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

او همچنین تأکید کرد: «همه باید به فکر تقویت سیستم ایمنی بدن خود با استفاده از چهار مکمل مختلف باشند، یعنی ویتامین «دی»، «سی»، «روی» و کرسیتین که ضریب پذیرش «روی» در سلول‌ها را افزایش می‌دهد.»

آزبورن برخی از منابع غذایی برای تامین ویتامین «دی» مانند ماهی را پیشنهاد کرد زیرا آنها به بدن کمک می‌کنند اما درعین حال در مورد زیاده‌روی در مصرف این مواد، هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم