ژنرال حفتر علیه ادامه حضور ترکیه در لیبی تهدید به اقدام نظامی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندهی ارتش ملی لیبی شامگاه پنج‌شنبه 24 دسامبر 2020 تهدید کرد چنانچه ترکیه به حضورش در خاک لیبی ادامه دهد، عملیات‌های نظامی را برای بیرون کردن آن از سر خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار «العربیه» ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی شامگاه پنج‌شنبه تهدید کرد چنانچه نیروهای ترکیه از لیبی خارج نشوند و در اعلام جنگ علیه مردم لیبی به حضور، ارسال سلاح و اعزام پیکارجویان مزدور خارجی به این کشور ادامه دهند، اقدامات نظامی را برای بیرون کردن آنها از خاک لیبی از سر خواهد گرفت.

ژنرال حفتر در سخنرانی‌اش به مناسبت جشن استقلال لیبی گفت تا زمانی که نیروهای ترکیه و مزدوران آن در لیبی حضور داشته باشند، استقلال ارزشی ندارد و آزادی، امنیت و صلح بی معنی است.

حفتر افزود که دشمن اشغالگر ترکیه‌ای چاره‌ای ندارد جز این‌که به طور مسالمت‌آمیز و داوطلبانه یا به زور سلاح و اداره قوی، لیبی را ترک کند و مردم لیبی جز همبستگی با ارتش ملی برای آزادسازی خاک لیبی از اشغال دشمن ترکیه‌ای گزینه‌ای در پیش نخواهند داشت.

ژنرال حفتر افزود که ارتش ملی لیبی به این امید ‌که جهان به اراده مردم لیبی احترام گذاشته و دشمن متجاوز را از لیبی دور سازد، به فراخوان‌های بین‌المللی برای آتش‌بس پاسخ مثبت داده و به گفتگوهای انجام شده و قطعنامه‌های صادره از کنفرانس‌های بین‌المللی پیوسته است.

حفتر در ادامه توضیح داد که دشمن اما طغیان کرده و مستکبر شده و از حمایت مستمر از تروریسم و اعزام پیکارجویان مزدور و ارسال انواع مختلف سلاح به لیبی درنگ نکرده و ضمن بی اعتنایی به جامعه جهانی علیه مردم لیبی دست به اعلام جنگ زده است.

فرمانده ارتش ملی لیبی افزود:« در سایه حضور استعمارگران در لیبی صلحی وجود نخواهد داشت و در صورت ادامه حضور آنها در سرزمین‌مان مجددا علیه آنها دست به سلاح خواهیم زد و صلح را با اراده آزاد و دست‌های‌مان برقرار خواهیم کرد و به دست ارتش قهرمان‌مان که جز پیروزی نمی‌شناسد تروریست‌ها را از بنغازی و جنوب بیرون خواهیم کرد».

ژنرال حفتر همچنین از سربازان کشورش خواست آمادگی‌شان را حفظ کنند تا آتش سلاح‌های‌شان را متوجه نیروهای ترکیه که منطق صلح را نمی‌پذیرند کرده تا آنها را از لیبی بیرون برانند.

فرمانده ارتش ملی لیبی تاکید کرد که ارتش ملی ضمن رصد و زیر نظر گرفتن رزمایش‌های نظامی و گردهمایی مزدوران و نیروهای ترکیه در نزدیکی خطوط تماس، انبار کردن سلاح و مهمات و تاسیس پایگاههای نظامی و اتاق‌های فرماندهی عملیات نظامی آنها در لیبی، به طور قاطعانه با ترکیه و نیروهای وابسته به آن در کشورش مقابله خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم