رخنه هکرهای روس به مایکروسوفت و سرقت ایمیل‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع آمریکایی آگاه در به روزرسانی‌های جدید در مورد میزان آسیب وارد شده به سازمان‌های دولتی در نتیجه حمله گسترده سایبری، فاش کردند که هکرهای روس، سیستم مشتریان مایکروسافت را هک کرده، به سرویس‌های آیکلود دسترسی یافته و پیام‌های ایمیل را از حداقل یک شرکت بخش خصوصی به سرقت برده‌اند.

با توجه گزارش روز جمعه 25 دسامبر واشنگتن پست، به نظر منابع آگاه، آنچه در جریان اقدام جاسوسی سایبری مسکو علیه مراکز آمریکایی و شبکه‌های رایانه‌ای شرکت‌ها رخ داد، بسیار نگران‌کننده است.

به نظر می‌رسد این هک‌ها از طریق یک شرکت همکار مایکروسافت رخ داده که با خدمات دسترسی ایکلود سروکار دارد، در حالی که شریک یا شرکتی که ایمیل‌ها در آن به سرقت رفته، مشخص نشده است.

مایکروسوفت نیز به شکل علنی در مورد این عملیات هک توضیحی نداده است.

مایکروسافت از اهمیت موضوع کاست

مدیر اجرایی این غول فناوری پنجشنبه 24 دسامبر، تلاش کرد تا از اهمیت این مشکل، بکاهد.

درحالی‌که رخنه سایبری تحت حمایت روسیه علاوه براین‌که به وزارت خارجه، امنیت داخلی، وزارت خزانه‌داری و بازرگانی رسیده، بدافزارهایی را نیز در سیستم پنتاگون و وزارت انرژی رخنه داده که بر خلاف شرکت‌های فناوری، کنترل زرادخانه هسته‌ای آمریکا را نیز بر عهده دارند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا نیز هفته گذشته در مصاحبه‌ای با مجری محافظه‌كار برنامه‌ای رادیویی، مسكو را مسئول این حمله سایبری معرفی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم