خبر ناخوشآیند در مورد نسل جدید کرونا: افزایش مرگ و میر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

همزمان با ظهور نسل جهش یافته کرونا در بریتانیا، نگرانی‌ها در بسیاری از کشورهای جهان بار دیگر افزایش یافته و از بازگشت به قرنطینه برای محدود کردن شیوع پاندمی خبر می‌دهد که جان بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر را گرفته و کارشناسان با زمان مسابقه می‌دهند تا رمز و راز نسل جهش یافته کرونا را کشف کنند.

خبر نارحت کننده در خصوص این نسل جهش یافته کرونا این است که دانشمندان در پژوهشی، هشدار دادند که نسل جدید ویروس که در بریتانیا در حال شیوع است، به میزان 56 درصد بیشتر از نسل اصلی، قابلیت همه گیری دارد و به همین دلیل آنها توزیع سریع واکسن را برای جلوگیری از مرگ و میر بیشتر توصیه کردند.

افزایش نرخ مرگ و میر

بر اساس تحقیقی که توسط دانشکده بهداشت و پزشکی لندن کارشنناس مناطق گرمسیری منتشر شده، نوع جهش یافته ویروسی که در ماه نوامبر در جنوب شرقی بریتانیا ظاهر شد، احتمال افزایش مرگ و میر در سال آینده و همچنین نیاز مبتلایان به بیمارستان‌ها برای درمان را افزایش می‌دهد.

این پژوهشگران که توجه خود را معطوف به جنوب شرقی بریتانیا و لندن کرده اند، همچنین گفتند که بیشتر یا کمتر بودن میزان کشندگی نسل جهش یافته از نسل اصلی، هنوز ثابت نشده است.

آنها افزودند: «با این حال ، افزایش موارد ابتلا احتمالاً منجر پیامدهای بیشتر خواهد شد، زیرا انتظار می رود مواردی که نیاز به انتقال به بیمارستان دارند، افزایش یافته و نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در سال 2021 از آنچه در سال 2020 مشاهده کردیم، بالاتر باشد، حتی اگر محدودیت‌های اعمال شده پیش از 19 دسامبر، ادامه یابند.

بستن مدارس و دانشگاه‌ها

این مطالعه همچنین هشدار داد که انتظار نمی‌رود تدابیر تعطیلی عمومی اعمال شده در بریتانیا در ماه نوامبر «در صورت تعطیل نشدن مدارس ابتدایی و متوسطه و دانشگاه‌ها»، بتواند افزایش موارد ابتلا را محدود کند.

در ادامه این پژوهش آمده است که «هر نوع ساده گرفتن در اجرای تدابیر اعمال شده، به احتمال زیادً منجر به بازگشت قدرتمندانه ویروس خواهد شد.»

توزیع واکسن ضروری است

بر أساس این مطالعه، «توزیع سریع واکسن، ضروری است تا بتوان تأثیر ملموسی در مهار کووید 19 را شاهد بود.»
بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا شنبه گذشته با اعلام اقدامات سختگیرانه قرنطینه ای در تعطیلات کریسمس گفت که نسل جهش یافته کرونا «ممکن است تا 70٪ مسری تر باشد.»

کشف نسل جهش یافته جدید کرونا، نگرانی‌ها را همزمان با آغاز کمپین واکسیناسیون در بسیاری از کشورها افزایش داده که 78.59 میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده و شمار مرگ و میرهای ناشی از کرونا به یک میلیون و 731528 نفر رسیده است.

از زمان کشف اولین موارد ابتلا به کرونا در چین در دسامبر 2019، موارد ابتلا به کووید 19 در بیش از 210 کشور و منطقه جهان ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم