اگر یکی از مسافران هواپیما بمیرد، مهمانداران چه می‌کنند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در صنعت هوانوردی تقریبا برای همه سوالات جوابی وجود دارد و تقریبا همه حالات غیرمنتظره پیش‌بینی شده و دستورالعمل‌های خاص آن نوشته شده است. یکی از این حالات غیرمنتظره مرگ یکی از مسافران است. شاید شما هم ندانید که اگر یکی از مسافران هواپیما بمیرد، مهمانداران چه می‌کنند؟

«ساندرا جینی کوون» مهماندار سابق خطوط هواپیمایی Emirates توضیح داد اگر حین پرواز یکی از مسافران بمیرد، کادر پرواز جسد او را در کیسه‌های مخصوصی که در همه هواپیماها وجود دارد، پیچانده و جسد را به یکی از ردیف‌های خالی از صندلی یا بخش بیزنس‌کلاس منتقل می‌کنند.

در صورتی که هواپیما مملو از مسافر باشد و ردیف صندلی خالی یا جایی در بخش بیزنس‌کلاس وجود نداشته باشد، جسد در همان صندلی خودش مانده یا به آشپزخانه منتقل می‌شود.

به گفته این مهماندار سابق شرکت هواپیمایی امارات هیچ‌کدام از افراد کادر پرواز اجازه اعلام مرگ مسافر را ندارند و این کار باید توسط مقامات محلی و پس از فرود هواپیما صورت گیرد.

به گفته ساندرا جینی کوون برخی از شرکت‌های هواپیمایی جسد مسافر متوفی را به بخش بار منتقل می‌کنند، «لذا اگر بار دیگر سوار هواپیما شدید احتمال این را بدهید که نفر بغلی شما مرده باشد و یا شاید زیر پای شما یک جسد وجود داشته باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم