بریتانیا درباره روابط تجاری پسابرگزیت با اتحادیه اروپا به توافق رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بریتانیا روز پنج‌شنبه 24 دسامبر 2020 و تنها 7 روز پیش از خروج از بزرگترین ائتلاف تجاری جهان، با اتحادیه اروپا درباره روابط تجاری پسابرگزیت با اتحادیه اروپا به توافق رسید.

بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا روز پنج‌شنبه در صفحه توئیترش خبر این توافق درباره دوران پسابرگزیت را اعلام کرد و نوشت: «توافق کردیم.»

جانسون که در انتخابات سال گذشته با وعده اجرای برگزیت به پیروزی خیره‌کننده‌ای در انتخابات بریتانیا دست یافت، پس از اعلام توافق، تصاویری از خود در حال شادی منتشر کرد.

لیز تروس وزیر تجارت بین‌المللی بریتانیا هم اعلام کرد که این توافق روابط تجاری مستحکمی با بروکسل و دیگر شرکای تجاری در جهان به وجود خواهد آورد.

جانسون هم گفت که برگزیت به سلطه دادگاه اروپایی پایان داده و این توافق منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در همه قاره اروپا خواهد شد.

او در سخنرانی پس از توافق برگزیت که بریتانیا توانست کنترل سرنوشت خود را دوباره به دست گیرد و این کشور پس از خروج از اتحادیه اروپا به بزرگترین بازار اروپایی بدل خواهد شد.

برای نهایی شدن توافق برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باید پارلمان بریتانیا و پارلمان اروپا این توافق را تصویب کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم