کاخ الیزه: حال امانوئل مکرون رو به بهبودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه روز چهارشنبه 23 دسامبر 2020 اعلام کرد که اوضاع سلامتی امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری این کشور که به کرونا مبتلا شده، رو به بهبودی است. تست کرونای مکرون هفته گذشته مثبت اعلام شد.

امانوئل مکرون در حال حاضر در قصر ورسای پاریس در قرنطینه به سر می‌برد و در روزهای گذشته تصاویری منتشر شد که نشان می‌دهد از راه دور و به صورت آنلاین در حال انجام وظایف خود است.

گفته شده مکرون که در مرحله بهبودی به سر می‌برد، وظایف خود را با ریتم کندتری انجام می‌دهد، اما کماکان مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های مهم کشور از جمله موضوع مقابله با کرونا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را شخصا بر عهده دارد.

کاخ الیزه کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه روز پنج‌شنبه 17 دسامبر 2020 اعلام کرد که ابتلای رئیس‌جمهوری به کرونا تایید شده و مکرون به مدت یک هفته به قرنطینه می‌رود.

براساس بیانیه الیزه ابتلای مکرون به کرونا پس از آن تایید شد که علائم اولیه در او ظاهر شد. او به قرنطینه خواهد رفت ولی از آنجا به مسئولیت‌هایش رسیدگی خواهد کرد.

در این بیانیه آمده: «زمام امور کشور هنوز در دستان مکرون است و او در همه نشست‌ها به صورت آنلاین حضور خواهد یافت.»

همه برنامه‌های خارجی امانوئل مکرون، از جمله سفر برنامه‌ریزی‌شده او به لبنان تا اطلاع ثانوی لغو شد.

کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه در آن زمان اعلاتم کرد که هنوز نمی‌داند که مکرون چگونه به کرونا مبتلا شده است و تلاش‌ها برای مشخص کردن افرادی که با او در ارتباط بوده‌اند، در

بیشترین بازدید موضوعات مهم