هشدار یک میلیاردر آمریکایی در مورد بروز انقلاب در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ری دالیو میلیاردر بنیانگذار بزرگترین صندوق پوشش ریسک جهان، در حالی که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب، خود را برای به دست گرفتن قدرت آماده می کند، نگرانی خود را نسبت به یک آمریکای چندپاره و نابرابر ابراز کرد.

به گزارش العربیه به نقل از سی‌ان‌ان، الیو هشدار داد که رهبران باید فوراً آشفتگی ناشی از وخیم‌تر شدن نابرابری‌ها، چنددستگی‌های سیاسی و افزایش بدهی‌ها را مورد توجه قرار دهند.

دالیو در مصاحبه‌ای گفت: «باید راه حلی در راستای افزایش حداکثری تولید برای این سیستم وجود داشته باشد. این یا به روش هوشمند دو حزبی و یا با مبارزه‌ای گسترده‌تر قابل تحقق است.»

او افزود: «این پاندمی، میزان نابرابری در سیستم ما را آشکار کرده، در وال استریت، سرخوشی زایدالوصف درمورد چشم‌اندازهای جدید قیمت سهام وجود دارد؛ آنهم در حالی که وال‌استریت دستخوش بحران است.»

به گفته محققان دانشگاه شیکاگو و نوتردام، تقریباً 8 میلیون آمریکایی از ماه ژوئن به قشر فقرا پیوسته‌اند. بر اساس یک سرشماری، بیش از 27 میلیون بزرگسال در خانوارها «گاهی اوقات یا غالبا» از کمبود غذای مناسب برای خوردن در طول هفت روز گذشته رنج برده‌اند.

در همین حال، انتخابات سال 2020 و تلاش‌های ترامپ برای زیر سؤال بردن نتایج انتخابات، باعث عمیق‌تر شدن زخم‌های سیاسی شده است.

الیو گفت: «من 500 سال گذشته تاریخ و دوران‌های مختلف را مطالعه کرده‌ام. این موارد بارها و بارها تکرار می‌شوند. شکاف‌های بزرگ در ثروت با شکاف‌های بزرگ در ارزش‌ها، همزمان با بدهی‌های زیاد و رکود اقتصادی وجود دارد که باعث ایجاد تضاد و ناتوانی می‌شود.»

راه حل میانه چندان هم بد نیست

دالیو که موسس شرکت بریجواتر (Bridgewater) است، از رهبران سیاسی خواست تا برای حل مشکلات ناشی از نابرابری که نمی‌ تواند درکشور ادامه یابد، راه حلی میانه بیابند.

دالیو با تاکید بر این که نمی‌خواهد آمریکایی‌ها «وحشت‌زده» شوند، برای رای‌دهندگان و رهبران توضیح داد که سازش با مخالفان سیاسی، ممکن است دشوار باشد اما این بدترین نتیجه نیست.

طبق آخرین گزارش هفتگی، 885هزار آمریکایی برای اولین بار درخواست مزایای بیکاری کردند و شرکت‌های بزرگی چون کوکاکولا، دیزنی و 3ام، اخراج جمعی کارمندان خود را اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم