اولین واکسن کرونا در سوئیس به زنی 90 ساله تزریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک پیرزن 90 ساله سوئیسی که در یک آسایشگاه سالمندان کانتون لوسرن این کشور زندگی می‌کند روز چهارشنبه 23 دسامبر 2020 اولین واکسن کرونا در این کشور را به خود اختصاص داد تا اولین شهروند این کشور باشد که واکسن ساخت شرکت فایزر را دریافت می‌کند.

ارتش سوئیس روز چهارشنبه اولین محموله از واکسن کرونا شامل 107 هزار واکسن را در نقاط مختلف این کشور توزیع کرد. پس از موافقت نهادهای بهداشتی سوئیس با تزریق واکسن ساخت شرکت‌های فایزر و بایونتک، کانتون‌های لوسرن و آپنزل اینرهودن اولین کانتون‌های سوئیس هستند که تزریق واکسن کرونا در آنها آغاز شد.

قرار است در مرحله اول تزریق، واکسن‌ها به افرادی تعلق بگیرد که بیشتر در خطر ابتلا قرار دارند. افراد بالای 75 در سوئیس در رده این افراد دسته‌بندی شده‌اند.

واکسن ساخت شرکت فایزر بایونتک توانسته در بسیاری از کشورهای جهان مجوزها و موافقت‌های لازم را کسب کند و بسیاری از کشورها این واکسن را به رایگان در اختیار شهروندان خود قرار دادند.

در همین راستا کمیته عالی مدیریت بحران و حوادث طبیعی در دبی هم روز سه‌شنبه 22 دسامبر 2020 اعلام کرد که از روز چهارشنبه واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر به رایگان در اختیار همه سکان این شهر خواهد بود. همزمان ابوظبی هم اعلام کرد از 24 دسامبر درهای خود را به روی گردشگران باز می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم